T, 28.11.2023

Saksamaa koondis tegi MMil vaikiva, ent võimsa avalduse

Toimetas Karl Juhkami
Facebook
Saksamaa koondislased.
Saksamaa koondislased. Foto: FRIEDEMANN VOGEL

Jalgpallimängude eel on meeskondadel ikka tavaks teha ühispilt. Saksamaa järgis oma MMi avamängus Jaapani vastu seda traditsiooni, kuid kasutas seda ära, et väljendada oma selget seisukohta.  

Nimelt astusid kõik sakslased pildile, käsi suu ees. Nii viitasid nad jalgpalli katuseorganisatsioonile FIFA, kes ei lubanud koondiste kaptenitel MMil kanda vikerkaarevärvilist kaptenipaela.

Või tehnilist FIFA seda ikkagi lubas, ent ütles juurde, et kõik kaptenid, kes vikerkaarevärvilist käepaelaga, mil tekst «One Love» (eesti k üks armastus), väljakule tulevad, saavad kollase kaardi.

Enne FIFA vastavat avaldust tahtsid nõndaviisi LGBTQ+ kogukonnale toetust avaldada Inglismaa, Wales, Saksamaa, Belgia, Holland, Taani ja Šveits.

Saksamaa ajaleht Bild on ka teatanud, et Saksamaa jalgpalliliit kavatseb sellest tulenevalt FIFA vastu võtta ette ka kohtutee. «FIFA on keelanud meil viia tähelepanu mitmekesisusele ja inimõigustele. Nad tulid välja massiliste ähvardustega. Saksamaa jalgpalliliit kontrollib, kas see FIFA tegevus oli seaduslik,» selgitas alaliidu pressiesindaja Steffen Simon.

Facebook

Märksõnad

Tagasi üles