R, 3.02.2023

SÕLMKÜSIMUS ⟩ Miks talv alati tuleb ootamatult? Talve tulekut saab ette ennustada ja selleks valmistuda karikakramänguta

Miks talv alati tuleb ootamatult? Talve tulekut saab ette ennustada ja selleks valmistuda karikakramänguta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tugev lumesadu muutis lõppeval nädalal Tallinna tänavatel ja kõnniteedel liiklemise keerukamaks. Ilmamuutus avaldas mõju ka linnuliiklusele.
Tugev lumesadu muutis lõppeval nädalal Tallinna tänavatel ja kõnniteedel liiklemise keerukamaks. Ilmamuutus avaldas mõju ka linnuliiklusele. Foto: Madis Veltman

Mine nüüd võta kinni, kas talv tuleb igal aastal ootamatult või sootuks mitte. Vähemalt kutselist ilmaennustajat, transpordiameti spetsialisti ja tulevasi sohvreid koolitavat sõiduõpetajat säärane uudis ei raba. Viimane tunnistas siiski, et talve alguses valmistavad üllatuse üle öö libedaks muutunud teed.

Keskkonnaagentuuri ilmaprognooside osakonna juhtivsünoptik Taimi Paljak selgitas, et talve tuleku kohta annavad teavet klimaatilised ehk paljuaastased näidud – millal kõige varem on lumi sadanud, millal on keskmiselt lumevaip maha jäänud, kui kaua on lumi püsinud. Need andmed võivad suuresti varieeruda.

Märksõnad
Tagasi üles