R, 2.06.2023

POSTIMEES BRÜSSELIS ⟩ Ungarile järele andmine muutis võitluslikuks Poola

Evelyn Kaldoja
, välisuudiste toimetuse juhataja
Facebook Twitter
Comments
Europarlamendi president Roberta Metsola, Sloveenia peaminister Robert Golob, Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen ja Kaja Kallas ülemkogu alguses. 
Europarlamendi president Roberta Metsola, Sloveenia peaminister Robert Golob, Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen ja Kaja Kallas ülemkogu alguses. Foto: LUDOVIC MARIN/AFP/Scanpix

Kahjuks pakkusid mõned riigid, et mitmed Vene oligarhid, sealhulgas Vjatšeslav Kantor, tuleks sanktsiooninimekirjast kõrvaldada, pahandas Poola peaminister Mateusz Morawiecki seekordsele Euroopa Ülemkogule sisenedes.

Morawiecki lisas: «Meie oleme sellele tugevalt vastu. Vihjata, et Poola oleks nõus sanktsioonide nõrgendamisega, ei tööta. Me kutsume kõiki liikmesriike, eriti Saksamaad, Prantsusmaad ja Hollandit sanktsioone tugevdama ja laiendama.»

Politico portaali kohaselt käis Lääne- ja Ida-Euroopa vahel vaidlus selle üle, kas Vene väetised võivad pääseda sanktsioonidest või mitte. Lääne väitel tuleb väetis välja jätta, sest see on seotud rahvusvahelise toidujulgeolekuga. Samas väetiste sanktsioonide alla panemise eest seisnud idatiiva riigid on juhtinud tähelepanu sellele, et selle pealt teenivad mitmed Kremlile lähedased oligarhid.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles