N, 1.06.2023

Kas üha sagedasemad soojarekordid tapavad talispordi?

Karl-Joosep Küngas
Facebook Twitter
Comments
Murdmaasuusatamine on eestlastele alati südamelähedane, ent Kesk-Euroopas võib tegemist olla kaduva nähtusega.
Murdmaasuusatamine on eestlastele alati südamelähedane, ent Kesk-Euroopas võib tegemist olla kaduva nähtusega. Foto: EPA/CHRISTIAN BRUNA/SCANPIX

Sel talihooajal on Euroopas näha selgelt, et lumepuudus muutub üha tõsisemaks probleemiks. Kas lähiaastatel tuleb Kesk-Euroopas tõepoolest sulgeda mitmeid suusakeskusi ning talisport koondub põhjamaadesse?

Kui eestlane tänasel päeval aknast välja vaatab, siis ei saa kuidagi nuriseda võimaluste üle talisporti teha. Väljas on paks lumekiht ning lisa on järgmistel päevadel tulemas veel. Lume nappuse pärast pole viimastel aastatel olnud Eestis nuriseda, aga sama ei saa rääkida suurem osa Euroopast.

Tänavune talispordihooaeg on näidanud, et võistluste korraldamine muutub üha keerulisemaks ning ennekõike toimuvad need kunstlume toel. Kui viimased paar aastat on (suusa)spordivõistluste korraldamisel olnud murekohaks koroonaviirus, siis nüüd pole talvel lihtsalt piisavalt looduslikku lund ega ka miinuskraade. Viimane on eelduseks, et saaks lumekahurid kunstlund tootma lükata.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles