T, 21.03.2023

Narva linnavolikogu otsustas punamõrtsukate tänavad ümber nimetada

Sven Randlaid
, ajakirjanik
Narva linnavolikogu otsustas punamõrtsukate tänavad ümber nimetada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 6
Narva Ancis Daumani tänav kannab seda nime alates 1983. aastast, mil linna põhjaossa uut elamurajooni rajati.
Narva Ancis Daumani tänav kannab seda nime alates 1983. aastast, mil linna põhjaossa uut elamurajooni rajati. Foto: Ilja Smirnov/Põhjarannik

Narva linnavolikogu neljapäevasel istungil kiitsid saadikud heaks otsuse nimetada linnas ümber Albert-August Tiimanni ja Ancis Daumani tänav. Daumani tänav muudetakse Kivilinna ja Tiimanni tänav Soldina tänavaks.

«Tänase (neljapäevase – toim) Narva volikogu otsusega sai lahenduse kolm aastakümmet kestnud vastasseis Narva volikogu ja Eesti ajalookäsitluse vahel. Loodan väga, et tulevikus on kõik need küsimused ja teemad, millega Narva Eesti ajakirjanduse uudiskünnise ületavad, tulevikku, mitte minevikku suunatud ja räägivad linna kiirest arengust,» ütles Narva linnapea Katri Raik (SDE).

Kuna Soldina tänav ja linna haldusterritooriumil asuva Soldino tee kohanimed on häälduslikult sarnased ning neid on keeruline eristada, siis eksitava sarnasuse vältimiseks tuleb liikluspinna kohanimi Soldino tee samuti ümber nimetada Suur-Soldina teeks.

Narva linnavolikogu otsuse alusel korraldab Albert-August Tiimanni, Ancis Daumani ja Soldino tänava ümbernimetamise käigus majadel asuvate nimesiltide ja liiklusmärkidel täiendavate teadetetahvlite vahetust Narva linnavalitsus. Kinnistusraamatus vastavate katastriüksuste aadresside muutmisel muutuvad korteriühistute nimed automaatselt.

Märksõnad
Tagasi üles