K, 7.06.2023

Hukkunute ja pääsenute ühendus on parvlaev Estonia uurimise suhtes kriitiline

Tarvo Madsen
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments 5
Riigieelarve kontrolli erikomisjoni erakorraline istung Estonia huku uurimise rahastamise teemal. Pildil vasakult komisjoni liige Andres Sutt, komisjoni esimees Tõnis Mölder, ohutusjuurdluse keskuse juhataja Rene Arikas, riigikontrolör Janar Holm ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsler Ahti Kuningas.
Riigieelarve kontrolli erikomisjoni erakorraline istung Estonia huku uurimise rahastamise teemal. Pildil vasakult komisjoni liige Andres Sutt, komisjoni esimees Tõnis Mölder, ohutusjuurdluse keskuse juhataja Rene Arikas, riigikontrolör Janar Holm ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsler Ahti Kuningas. Foto: Tairo Lutter

Parvlaev Estonia uurimise ümber on paralleelselt mitmel tasandil usaldamatust. Ühest küljest on uurimise senine juht Rene Arikas süüdistanud ministeeriumi ja valitsust uurimise takistamises, kuid teisalt on kriitikat tulnud ka tema enda pihta.

Eile arutas riigikogu erikomisjon parvlaev Estonia uurimist juhtiva ohutusjuurdluse keskuse kaebusi ministeeriumi ja valitsuse kohta. Arutelu kestis umbes poolteist tundi, kuid mingit lõplikku lahendit neis asjades ei tulnud.

Postimees pöördus Estonial hukkunute omakseid koondava ühingu Memento Mare poole, et küsida nende arvamust Estonia uurimise ümber toimuva kohta. Memento Mare on koostanud oma seirerühma, mis on uurimise ümber toimuvat põhjalikult jälginud. Nende esindaja Raivo Hellerma ütles, et ei kavatse Arikase ja ministeeriumi vahel lahvatanud konfliktis poolt valida. Seirerühma liikmed Hellerma, Sigrid Tammes, Siiri Same, Jüri Lember ja Carl Eric Laantee Reintamm saatsid aga Postimehele ühispöördumise, kus anti kriitiline hinnang Arikase tehtud tööle.

Facebook Twitter
Comments 5

Märksõnad

Tagasi üles