T, 28.03.2023

EL tõotas Ukrainale liikmesust ja toetust Venemaa vastu

Evelyn Kaldoja
, välisuudiste toimetuse juhataja
EL tõotas Ukrainale liikmesust ja toetust Venemaa vastu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Euroopa Ülemkogu juht Charles Michel, Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi ja Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen.
Euroopa Ülemkogu juht Charles Michel, Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi ja Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen. Foto: Postimees

Euroopa Liit (EL) toetab Ukrainat ja ukraina rahvast Vene agressiooni vastu nii kaua kui vaja, tõotas eile Kiievis vastu võetud tippkohtumise deklaratsioon.

«Me kordasime üle, et Ukraina ja tema kodanike tulevik on ELis. Me jagame ühiseid demokraatia, õigusriigi, rahvusvahelise õiguse ja inimõiguste, sealhulgas vähemuste sekka kuuluvate inimeste nagu ka soolise võrdsuse, austamise väärtusi,» kinnitas ELi-Ukraina tippkohtumise deklaratsiooni avapunkt, vihjates muuseas ka tingimustele, mille täitmist ühendusse pürgivalt riigilt oodatakse.

Seda, et olukord nende väärtuste ülekinnitamise taustal on terav, said Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen, 15 koos temaga Kiievisse reisinud volinikku, ülemkogu president Charles Michel ja ülejäänud tunda omal nahal. Uudisteagentuuri AFP teatel huilgasid eilegi Ukraina pealinnas õhutõrjesignaalid.

Märksõnad
Tagasi üles