N, 30.03.2023

AK FOOKUS ⟩ Klikimeedia analüüsija Caitlin Petre: «Mõõdikud ajakirjanikevaheliseks võistluseks ei sobi»

Priit Hõbemägi
, Postimehe peatoimetaja
Klikimeedia analüüsija Caitlin Petre: «Mõõdikud ajakirjanikevaheliseks võistluseks ei sobi»
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ka Postimehe jaoks on ühed tähtsamad veebis loetud lugude klikkide arv ja lugudes veedetud aeg. Chartbeati mõõdik on seotud nende mõlemaga. Seda kõike saab toimetuses jälgida suurtel ekraanidel.
Ka Postimehe jaoks on ühed tähtsamad veebis loetud lugude klikkide arv ja lugudes veedetud aeg. Chartbeati mõõdik on seotud nende mõlemaga. Seda kõike saab toimetuses jälgida suurtel ekraanidel. Foto: Mihkel Maripuu

Ameerika meediauurija Caitlin Petre tunamullune raamat on esimene põhjalik teaduslik uuring selle kohta, kuidas ajakirjandusväljaannete toimetused kasutavad Chartbeati-nimelist analüütikaprogrammi ja kuidas see mõjutab toimetuste sisekliimat.

Chartbeat jälgib reaalajas seda, kui palju inimesi mingit artiklit loeb, kui kaua sellele aega kulutab jne. See kõik tekitab ajakirjanikes palju küsimusi: kui mõõdikud näitavad, et keegi minu artiklit lugeda ei taha, siis kas see on ikka hea lugu? Mis saab siis, kui ma pean hakkama oma kolleegiga klikkide nimel võistlema? Kas on võimalik, et töötasu seotakse klikkidega? Küsisin raamatu autori, Ühendriikides New Jersey osariigis tegutseva Rutgersi ülikooli kommunikatsiooni- ja teabekooli abiprofessori Caitlin Petre käest nendele hirmudele vastuseid.

Märksõnad
Tagasi üles