E, 25.09.2023

Taimed aitavad juuksed taas ilusaks muuta

, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed
Facebook
Comments
Taimedest saab valmistada juuksemaske ja loputustõmmiseid.Shutterstock
Taimedest saab valmistada juuksemaske ja loputustõmmiseid.Shutterstock Foto: Shutterstock

Juuste ilu ja tervist mõjutavad paljud asjad: toit­ainete puudus, värvimine, stress, hormoonid, haigused, vanus. Juuste heaks saab ise palju ära teha: lisada menüüsse õigeid toiduaineid, kasutada juukseid hooldades naturaalseid aineid ning taimedest tehtud maske ja loputustõmmiseid.

Juuste väljalangemise vastu on kasutatud sibulamahla, mida hõõrutakse peanahale juuksejuurtele. Kõrvenõgesetõmmist võib tarvitada nii määrimiseks kui loputamiseks, aga ikka nii, et juuksejuured saaksid määritud. Selle valmistamiseks valage peotäis kõrvenõgeselehti üle kuuma veega, laske tõmmata 20–30 min. Siis kurnake ja loputage juukseid või määrige juuksejuurtele. Kõrvenõgesetõmmist võib kasutada ka kodustes šampoonides, ka siis, kui teete pesuvahendi leivast.

Juuksekasvu soodustab takjajuur, sellest saab teha nii õli kui tõmmist. Õli valmistamiseks võib kasutada mandliõli või viinamarjaseemneõli. Mõlemad imenduvad hästi ega jäta juukseid rasvaseks. Sobib ka kastoorõli, mis samuti juuksekasvu ergutab. Õlitõmmist saab teha toorest juurest, kui see tükeldada ja õli sisse panna. Lisada võib lavendli vm ­eeterlikku õli, et toores õli käärima ei läheks. Õli võib ka kuumutada või korraks keema lasta. Kuivatatud juurest saab valmistada õlitõmmist, hoides segu (1 osa peenestatud juurikat ja 2 osa õli) ahjus või pliidiserval 90 kraadi juures 6–8 tundi.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles