L, 23.09.2023

Presidendi ja tippadvokaatide arvamused lähevad seaduse tõlgendamisel lahku

Margus Martin
, ajakirjanik
Facebook
Comments 3
President Alar Karise (vasakul) otsus jätta punamonumentide seadus välja kuulutamata tippadvokaatide heakskiitu ei pälvinud. Vandeadvokaat Paul Keres näeb aga siin võimalust laiema diskussiooni algatamiseks.
President Alar Karise (vasakul) otsus jätta punamonumentide seadus välja kuulutamata tippadvokaatide heakskiitu ei pälvinud. Vandeadvokaat Paul Keres näeb aga siin võimalust laiema diskussiooni algatamiseks. Foto: Kollaaž

President Alar Karis otsustas oma õigusnõuandjate arvamusele tuginedes mitte kuulutada välja riigikogus veebruaris vastu võetud nn punamonumentide seadust, sest selle ebaselge sõnastus läheb vastuollu põhiseadusega.

Seadusele eraldi analüüsi teinud kahe advokaadibüroo esindajad jäid presidendiga eri seisukohale.

Ühes meeskonnaga seadust analüüsinud advokaadibüroo Sorainen partner vandeadvokaat Norman Aas ütles Postimehele, et seaduses on kõige lahtisem mõiste okupatsioonirežiimi õigustamine ja toetamine. «Ülejäänud osas me erilist probleemi õigusselguse valguses ei näinud, aga ka okupatsioonirežiimi õigustamise ja toetamise tegelikult sellise kitsendava tõlgendamisega oleks saanud sellest üle,» lausus ta.

Facebook
Comments 3

Märksõnad

Tagasi üles