N, 30.03.2023

LEMBIT MAAMETS ⟩ Jutt metsade jätkusuutlikust majandamisest on osutunud blufiks

Lembit Maamets
, projekti «Eesti metsade alternatiivne hindamine» meeskonnajuht
Jutt metsade jätkusuutlikust majandamisest on osutunud blufiks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 28
Tartu Ülikooli geograafid analüüsisid raiealade suurusi möödunud 20 aasta jooksul ja leidsid, et alates 2015. aastast on hüppeliselt kasvanud suurte lageraielankide (pindala üle kuue hektari) arv. Ökoloogilisest perspektiivist on see kõige halvem raieviis.

RMK felling works. Forest, Clearfelling, drone view, aerophoto
FOTO:SANDER ILVEST/POSTIMEES FOTO: Sander Ilvest
Tartu Ülikooli geograafid analüüsisid raiealade suurusi möödunud 20 aasta jooksul ja leidsid, et alates 2015. aastast on hüppeliselt kasvanud suurte lageraielankide (pindala üle kuue hektari) arv. Ökoloogilisest perspektiivist on see kõige halvem raieviis. RMK felling works. Forest, Clearfelling, drone view, aerophoto FOTO:SANDER ILVEST/POSTIMEES FOTO: Sander Ilvest Foto: Sander Ilvest

Projekti «Eesti metsade alternatiivne hindamine» meeskonnajuht Lembit Maamets on juba kahel korral tutvustanud Postimehe Fondi algatatud Eesti metsade alternatiivse hindamise (MAH) esimesi tulemusi. Esimesel korral olid vaatluse all meie metsade tagavara ja juurdekasv, teisel korral metsades viimastel aastakümnetel toimunud muutused. Seekord kirjutab ta raievõimalustest Eesti metsades, mis meid lähitulevikus ees ootavad.

Kuna kõik metsaomanikud ei raiu kunagi oma raievanuse saavutanud metsi kohe maha ning kuna üht osa raskemini kättesaadavaid ja kehvemaid metsi ei minda kunagi raiuma, siis on raieküpsest metsast puudus käes juba praegu. Ega siis ilmaaegu pole viimasel paaril aastal Eesti raiemaht langenud, kuigi metsamaterjali hinnad on üleval.

Märksõnad
Tagasi üles