T, 30.05.2023

Kohtla-Järve korteripõlengus hukkus liikumispuudega mees

Postimees
Facebook Twitter
Comments
Küünal. Pilt on illustratiivne.
Küünal. Pilt on illustratiivne. Foto: unsplash.com

Ööl vastu neljapäeva teatati häirekeskusele suitsust Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Uue tänava kortermajas. Põlevast suitsu täis korterist tõid päästjad välja hukkunud mehe.

Häirekeskus sai teate kell 2.25. Esimesena sündmuskohale jõudnud Kohtla-Järve päästjad alustasid koheselt suitsusukeldumise ja kustutustöödega.

Päästjad leidsid ühest neljanda korruse korterist magamistoa ja suure toa vahelt põrandalt hukkunud liikumispuudega noorema mehe. Tulekolle leiti magamistoast, korteris puudus suitsuandur, olemas oli vingugaasiandur, mis päästjate saabumise ajal töötas. Põleng lokaliseeriti kell 3.04 ja likvideeriti lõplikult kella 3.57ks.

Päästetööde käigus evakueeriti trepikoja mõnest korterist elanikud, enamus oli ise väljunud. Elanikel lubati kodudesse naasta kell 3.55. Põlengus keegi rohkem kannatada ei saanud. Päästjad kasutasid trepikoja tuulutamiseks ülerõhuventilaatorit.

Tulekahju võis alguse saada hooletust suitsetamisest voodis, kuid täpsemad asjaolud selgitatakse välja edasise menetluse käigus.

Päästjad tuletavad jätkuvalt meelde, et suitsuandur on Eestis kohustuslik juba alates 2009. aastast. Suitsuandur aitab avastada tulekahju selle algfaasis ning annab võimaluse hoonest õigeaegselt ja ohutult väljuda.

Kustutustöödel osalesid päästemeeskonnad Kohtla-Järve, Jõhvi ja Kiviõli komandodest ning Purtse vabatahtlikud päästjad. Sel aastal on Eestis tulekahjudes hukkunud kokku 11 inimest.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles