T, 30.05.2023

Eesti 200 personaalse riigi idee tundub koalitsioonipartneritele hägune

Kadri Tammepuu
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments 4
Eesti 200 tahab bürokraatide tiibu kärpida, et leida raha riigi IT-süsteemide sidumiseks. Kuid selleks, et inimene vajalikud teenused kätte saaks, ei piisa vaid tellimise kohast, vaja läheb ka raha teenuste osutamiseks – seda on veel rohkem puudu. Vasakult Margus Tsahkna, Kristina Kallas, Lauri Hussar.
Eesti 200 tahab bürokraatide tiibu kärpida, et leida raha riigi IT-süsteemide sidumiseks. Kuid selleks, et inimene vajalikud teenused kätte saaks, ei piisa vaid tellimise kohast, vaja läheb ka raha teenuste osutamiseks – seda on veel rohkem puudu. Vasakult Margus Tsahkna, Kristina Kallas, Lauri Hussar. Foto: Tairo Lutter

Eesti 200 on käinud riigi kulude ohjamiseks välja personaalse riigi idee, mille järgi saavad inimesed tervishoius ja hoolekandes teenuseid vajaduse järgi, vaatamata sellele, kus nad elavad. Kasvõi mobiiliäpis.

Enne võimuliidukõneluste lõppu pole aga teada, kui kaua reform aega võtab ja millal sellest tulu tõuseb, ent sotsiaalvaldkond vajab lisaraha juba lähiajal.

Endine tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski (SDE) ütles, et tema ei tea personaalse riigi ideest suurt midagi. Ta lisas, et Eesti 200 on küll välja käinud märksõnu, kuidas kõik tuleb ümber teha ja konkurentsi suurendada, ent need on vaid sõnad, mille vahele on pikitud ka mõned vanad, ellu viimata jäänud ideed, näiteks kuidas perearst saaks patsiendi paremini eriarstile suunata. «Kuid terviknägemust pole ma seal tuvastanud,» nentis Ossinovski.

Facebook Twitter
Comments 4

Märksõnad

Tagasi üles