Miks räägitakse sünnitusjärgsest depressioonist rohkem kui rasedusaegsest ning miks on rasedusaegne depressioon nii mõneski mõttes varjatud probleem?
«Kuigi rasedusaegne depressioon on levinud vaimse tervise häire, on sellele siiski mõnevõrra vähem tähelepanu pööratud kui vaimse tervise probleemidele sünnitusjärgsel perioodil. Sageli on sel perioodil fookuses rasedus ja lapse heaolu, kuid järjest rohkem ka naise vaimse tervise toetamine,» räägib Lääne-Tallinna keskhaigla naistekliiniku psühholoog-nõustaja Margit Emberg.
«Sünnitusjärgne depressioon on teistest depressioonidest eraldi välja toodud diagnoositav haigus ehk üks sünnitusjärgse perioodi psüühikahäiretest, kuid rasedusaegne depressioon eraldi häire ei ole – seda ei diagnoosita iseseisvalt, vaid see on nagu tavaline elu jooksul esinev depressioon,» selgitab Ida-Tallinna keskhaigla naistekliiniku psühholoog Ada Alliksoo. Tema sõnul sõltub rasedusaegne depressioon suuresti naise enda psühholoogilisest haavatusest, mitte niivõrd perioodi spetsiifilisusest.