P, 24.09.2023

NÄDALA FILM ⟩ Selline näeb välja tehnoloogiarevolutsioon. Või kas ikka näeb?

Andrei Liimets
, Filmikriitik
Facebook
Comments
«Blackberry» on revolutsioonilise mobiiltelefoni sünnilugu, mille peaosades Jay Baruchel ja Matt Johnson, kes ühtlasi lavastas flmi.
«Blackberry» on revolutsioonilise mobiiltelefoni sünnilugu, mille peaosades Jay Baruchel ja Matt Johnson, kes ühtlasi lavastas flmi. Foto: Filmikaader

Tehnoloogiaimeks osutunud mobiiltelefonist BlackBerryst rääkivas filmis särab kirju tegelaste galerii, kellele antud kuhjaga särtsakat dialoogi.

Aasta esimesed kuud on toonud ekraanile mitu soojalt nostalgilist filmi üleilmseteks hittideks kujunenud toodete saamislugudest, nagu kanali Apple TV+ «Tetris» legendaarsest videomängust ning praegu kinodes jooksev «Air» Michael Jordani logoga kossutossudest. Nüüd lisandub neile iPhone’ile teed rajanud mobiiltelefonist rääkiv «BlackBerry».

Eestis ei pruugi BlackBerry samasugust nostalgilist õhinat tekitada nagu Nintendo mängud või Nike ketsid. Siinmail tegid aastatuhande alguses ilma pigem põhjanaabrite Nokia ja rootslaste Ericsson. Ameerikas saatis kultusliku nupuklõpsu poolest tuntud sidevahendeid aga fenomenaalne edu, mis jättis oma parimail päevil varju isegi teiste valdkondade kuulsamad brändid, hõivates Ameerika Ühendriikides pea poole telefoniturust.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles