N, 5.10.2023

NÄDALA RAAMAT ⟩ Eksortsismi praktiseeriva keskteemehe heatahtlik soovituskiri

Indrek Tenno
, religiooniantropoloogia magister
Facebook
Comments
Kaader 1973. aastal valminud kultuslikust mängufilmist «The Exorcist». Max von Sydowi tegelane (keskel) üritab seestunust kurja vaimu välja ajada.
Kaader 1973. aastal valminud kultuslikust mängufilmist «The Exorcist». Max von Sydowi tegelane (keskel) üritab seestunust kurja vaimu välja ajada. Foto: Filmikaader

Tartust võib leida ühe raamatupoe, mida ei pruugi teada isegi kõik raamatusõbrad. Pood asub kaunis ja võimsas juugendstiilis kivihoones, mille arhitektiks on tuntud soomlane Gottlieb Eliel Saarinen. See pilkupüüdev hoone on Tartu Pauluse kirik, ning kõnealune raamatupood, mis ei ole tavaliselt kirikutes kohatav raamatulett, on mahukas ja tõsiselt võetav kauplus, kus leidub nii mõndagi ebatavalist, aga põnevat.

Näiteks. Francis MacNutti «Vabastamine kurjadest vaimudest» on Pauluse raamatupoe algatusel eesti keelde tõlgitud oma valdkonna silmapaistev teos. 95-aastaseks elanud MacNutt on pealkirja alla kirjutanud «käsiraamat», sest (järjekordset) teost ajendaski kirjutama mõistmine, et kurjade vaimude teema on sedavõrd mahukas, et praeguse suhtumise ja pühendumise juures ei suudeta nendega võitlemisel tajutavat muutust esile kutsuda.

Sinustki võib saada eksortsist

Niisiis on raamat kirjutatud selliselt, et õigeid juhiseid järgides ja ennast vajalikul määral ette valmistades võib iga vaimselt tugev ja terve täiskasvanu MacNutti nõuannetele tuginedes võtta ette rännaku inimesi kahjustavate kurjade vaimudega – ja vaimsete vaevustega – tutvumise keerulisse maailma.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles