P, 24.09.2023

POSTIMEES UKRAINAS ⟩ Zelenskõi rääkis vastupealetungist kidakeelselt

Facebook
Comments 7
Koos äridelegatsiooniga Ukrainas visiidil viibinud president Alar Karis kohtus Kiievis Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõiga
Koos äridelegatsiooniga Ukrainas visiidil viibinud president Alar Karis kohtus Kiievis Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõiga Foto: Raigo Pajula / presidendi kantselei

Vabariigi president Alar Karis kohtus eile Kiievis Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõiga, kes Eesti ajakirjanikele (Postimees, Delfi, Eesti Rahvusringhääling) vastates klaaris ära vahepeal tekkinud väärarusaama, nagu ei tahaks Ukraina enam NATO liikmeks saada, vaid piirduks ainult mingite julgeolekugarantiidega.

«Ukraina tahab saada NATO liikmeks, aga oleme realistid ja saame aru, et sõjas olles otse liikmeks ei saa,» lausus Zelenskõi ajakirjanike küsimusele vastates. «Seniks aga (kuni Ukraina NATOsse ei saa – toim) on meil vaja teatavaid julgeolekugarantiisid.»

Zelenskõi lükkas sellega ümber enne NATO Vilniuse tippkohtumist tekkinud tõlgendused, et kui Ukraina räägib julgeolekugarantiidest, on ta järelikult loobunud NATO liikmesuse taotlemisest.

Ukraina vastupealetungist rääkides jäi Zelenskõi kidakeelseks: «See ei ole film. Küll venelased aru saavad, kui rünnak tuleb.»

Facebook
Comments 7

Märksõnad

Tagasi üles