P, 24.09.2023

Relvameistri tabamine pühkis allilma relvaturul letid tühjaks

Andres Einmann
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Facebook
Comments 1
Valeri Planin meisterdas gaasi- ja signaalpüstolitest tulirelvi sellisel tööpingil.
Valeri Planin meisterdas gaasi- ja signaalpüstolitest tulirelvi sellisel tööpingil. Foto: Kohtutoimik

Valeri Planin on kuldsete kätega mees. Oma vanemate majas stardi- ja gaasipüstoleid tulirelvadeks ümber ehitades varustas ta tulirelvadega Eesti kuritegelikku maailma, kuni politsei ta eelmise aasta mai lõpus kinni nabis.

Politsei võttis Planini (41) kinni mullu 31. mail, kui ta oli sõitnud rongiga oma elukohast Lääne-Virumaalt Väike-Maarja vallast Tallinna. Mees tuli Ülemiste peatuses rongilt maha ning politseinikud panid tal kaubanduskeskuse T1 taga käed raudu. Kiirreageerijad leidsid tema juurest kaks relva – püstoli Taurus ja stardipüstoli Blow, mis oli ümber ehitatud kuule tulistavaks relvaks ja millele oli lisatud summuti.

Planin väitis uurijatele, et kavatses minna koos sõbraga katakombidesse relvadest laskma. Tauruse olevat talle andnud sõber puhastamiseks, kuna ta teadis, et Planinile meeldib relvadega tegeleda. Mees ei eitanud, et Blow stardipüstoli ehitas tulirelvaks tema ise. Kas stardipüstoliga ka päriselt tulistada saab, tahtiski ta katakombides järele proovida. Mees rääkis uurijatele, et puuris stardipüstoli relvatoru läbi ja lisas summuti, mille ostis Aliexpressi internetikaubamajast.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles