R, 9.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kellavere radarist on saanud lausa turismiobjekt

Postimees
Kellavere radarist on saanud lausa turismiobjekt
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Üks analoogne õhuseire radar töötab Lääne-Virumaal Kellaveres juba enam kui seitse aastat.
«Mina ei tea ühtegi probleemi seoses Kellavere radariga,» kinnitab  Laekvere vallavanem Aarne Laas. «Eks me algul ikka natuke ettevaatlikult suhtusime sellesse asja. Aga ütleks praegu küll, et hirmud olid enneaegsed. Pigem on see olnud positiivne asi.Kümmekond töökohta valla elanikele on päris hea.»


Laasi sõnul arvasid elanikud mingil ajal, et radar võib segada telepilti. «Aga nüüd on digilevi ja seda see kindlasti ei sega,» kinnitab Laas. «Lähem maja on 600–700 meetrit eemal. Muidugi, kui seal nüüd mingi kiiritus peaks olema, siis need mõjud on kindlasti pikaajalisemad kui see seitse aastat, aga tahaks uskuda, et kaasajal on need asjad välistatud.»

«Meil on ta nagu turismiatraktsioon,» tõdeb Laas. «Kavandame sinna kõrvale Kellavere mäele vaate­platvormi, see on ikka üks Pandivere kõrgemaid punkte,» räägib vallavanem.

Märksõnad
Tagasi üles