Sisukord
Tänane leht
Tänane leht
28.09.2020
Pretsedenditu praktika õigusloomes Eesti Võru linna kahe suurema kooli direktorid nakatusid koroonaviirusega Röövellik õppelaen ⟩ Riik küsib õppuritelt endiselt krooniaja intressi (1) Eesti lühiuudised Eesti suurim puitmaja läheb oksjonile (2) Isamaa uus rakuke valis juhatuse (1) Ossipenko pääses Repinski abiga taas pumba juurde Majandus Vana kooli ettevõtjatel on Kunda tsemenditehasega salaplaan (1) Majanduse lühiuudised ELi riigid hüvitavad ravimifirmale koroonavaktsiini võimalike kõrvalmõjude kulu Peugeot ja Fiat püüavad veenda ELi konkurentsiametnikke Välismaa Eestlased jäid maailma karmimate koroonapiirangute lõksu Mägi-Karabahhis puhkesid lahingud Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri ⟩ Jälle see tuumajaam (3) Toomas Kask: vihakõne – kas Eesti seadustest ei piisa? Hallar Meybaum: Ida-Virumaa rohepööre Tiit Terik: jõuka pealinna vajadused Joel Kukemelk: kui pensionist enam ei piisa… Kai Rimmel: roheline tuli riiklikule investeerimispangale! Liis Lipre-Järma: iga toetusavaldus loeb Olev Remsu: antiigist pärit euroopalikud väärtused peavad jääma (1) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Taneli Kylätasku: koroonaviirus tõi meid T-ristmikule HARIDUS JA TEADUS ⟩ Tiiu Kuurme: apokalüpsise vältimisest HARIDUS JA TEADUS ⟩ Mihkel Kunnus: laste ette valmistamine tuleviku puudumiseks (1) Kultuur Veiko Õunpuul on tänavakakleja karisma Krimiromaani kvaliteedinäitajaks on lugejale antud valevihjete veenvus «Viimased» arvustus ⟩ Armastus keskööpäikese viimaste kiirte all Sport Kanepi tõestas taas oma väärtust, Kontaveiti tabas õnnetu saatus (1) Venemaal raskustesse sattunud Jüri Vipsi tulevik on lahtine Bottas võitis kokkumänguhõngulise Venemaa GP Kalev/Cramo alustas Ühisliiga hooaega «ilusa kaotusega» Eva-Lotta Kiibus sai Saksamaal esimese suure võidu Spordi lühiuudised Tartu Asfalditehaste hais ajas elanikud öökima ja kassid oksendama (2) Ain Raal ja Daisy Volmer: keegi pole veel tänanud apteekreid. Aeg on püstitada ausammas Vambola Paavo: Tartu liikluse umbsõlmed ootavad kiiret lahtiharutamist Põneva ajalooga majas tuli põranda alt välja revolver Eesti suurim puitmaja läheb oksjonile (1) Tartu lühiuudised Pool EMO parklast läheb lastehaigla ehituse tõttu tänasest kinni Välistudengid maadlevad reisipiirangute ja e-õppega Elleri muusikakool saab naabriks kaks väikest kortermaja Tammeka naiskonna kapten astus jalgpallikarjääris suure sammu edasi Sulgpallur Kati-Kreet Marran aitas Prantsusmaa klubi võidule Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartust saab nädalaks kultuuripealinn

3 min lugemist
Võimalus vaadata sumedas augustiöös hiiglaslikult kinoekraanilt armastusfilme on igal suvel Tartu raeplatsi rahvast täis toonud. FOTO: Margus Ansu

Armastusfilmide festival kasvab tänavu suuremaks ning nüüd pakutakse filmide kõrvale elamusi teistestki kultuurivaldkondadest.
 

Tellijale Tellijale


Täna algab Tartus armastusfilmide festival Tartuff. Seitsmendat korda toimuv sündmus on seekord suurejoonelisem kui kunagi varem – lihtsast filmifestivalist on välja kasvanud erinevaid kunstivaldkondi kattev kultuurinädal.


Vabaõhufilmifestivali keskpunktiks on taas Tartu raekoja plats, kuhu Tartuff püstitab nädalaks Baltikumi suurima ekraani, millel linastub 12 täispikka mängufilmi. Põnevat tegevust jagub aga üle terve kesklinna.

Filmifestival Tartuff teeb tänavu tihedat koostööd kevadise showcase-festivaliga Tallinn Music Week ning seega toimub filmipeoga samal ajal uus muusikafestival Tartu muusikanädal. Kultuurinädalale annavad värvi ka kirjandusfestival Prima Vista ja Tartu Loomemajanduskeskus, ikka selleks, et tegevusi jaguks kõigile ja palju.

Tartu linnapea Urmas Kruuse sõnul on armastusfilmide festivalist kujunenud Tartu üks oodatumaid kultuurisündmusi. On väga positiivne, et Tartuffi sisuline pool on võimsalt kasvanud ja pakub koos koostööpartneritega aina mitmekesisemaid kunstielamusi, rõõmustas linnapea.

Esmakordselt toimuva Tartu muusikanädala kõrgpunkt saabub nädalavahetusel – 9. ja 10. augustil täidetakse muusikaga nii kohad, kus ka muidu kontserte ja pidusid toimub, kui ka need paigad linnas, kus tavaliselt vähemalt laivmuusikat ei kuule. 20 eripalgelist kollektiivi ja üksikesinejat astuvad üles lavadel, mis on püstitatud kohvikutesse, klubidesse, sisehoovidesse ja galeriidesse.

Päeval tasuta kontserdid
Muusikanädala infokeskus asub Tartu Loomemajanduskeskuses, kus on avatud disainiturg, toimub bändikoolitus muusika-asjaajamise osas ning jagatakse infot, kontserdisoovitusi ja müüakse festivali pileteid. Loomemajanduskeskuse rõdul ja hoovis toimub ka osa muusikanädala päevastest tasuta kontsertidest.

Lisaks on päevased linnalavad püstitatud Antoniuse Õue, Café Noir’ sisehoovi, Ülikooli kohvikus asuvasse klubisse Jazz, Tasku keskusesse, kohvikusse Nälg, Pauligi telki, Y-galeriisse ja Kink Kongi. Suur osa päevastest kontsertidest on kõigile tasuta, õhtul jätkub pidu Genialistide klubis.

Tartu muusikanädalal astuvad üles näiteks Tartu Popi ja Roki Instituut, Animal Drama, Mimicry ja Tiit Kikas, palju on aga ka täiesti uusi ja tundmatuid kooslusi. Kuigi muusikanädala põhirõhk on neljapäeval ja reedel, saab platsil kontserte kuulata juba alates teisipäeva õhtust.

26.09.2020 28.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto