N, 30.11.2023

Piletigrimass

Postimees
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Seni võib Türi veel uhkeldada oma Eesti Ringhäälingumuuseumiga. Möödunud aastal uue välimuse, sisu ja hingamise saanud kultuurimajja satub vahetevahel samuti mõni rohkem tuntud eesti artist või kunstikollektiiv.


Paraku on organiseerijad nende kontsertide külastamise ajuvabaks muutnud. Enamikule suveüritustele on piletite müük organiseeritud ainult läbi Piletilevi või Piletimaailma ja interneti kaudu. Kohalikus kultuurimajas piletimüük ei toimu ja see on minu arvates absurdne.

Miks peab kultuuri juurde pääsemise muutma tarbijale keeruliseks? Miks ei võiks kohalik kultuurimaja ise pileteid müüa? Miks peab kontserdihuviline piletiotsingul tegema lisakulutusi transpordile või omama kindlasti ligipääsu internetile? Miks peab pensionär kontserdipäeval ja kontserdipaigast piletit ostes maksma kolm eurot rohkem, kui on sooduspileti hind eelmüügist ostes? See võib tunduda väike summa, aga kolm eurot on tervelt üks protsent tavapensionist.


Aare Allmann
kontserdihuviline türilane

Suur vaenamine
Reformierakonna rahastamisskandaali osas on avaliku arvamuse kujundajate seisukohad ühesugused, nagu oleksid treitud konveieril. Ikka aus ja õiglane Meikar ja valelik Michal. 
Miks Michali tagasiastumise nõudjad on üksmeelselt tähelepanuta jätnud asja uurimist juhtiva prokuröri Heili Sepa avalduse, et justiitsministri ametisolek ei mõjuta uurimist? Sama kinnitab ka riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Rait Maruste. Kas tunnustatud juristide seisukohad enam ei kehti?

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles