Sisukord
Tänane leht
Postimees

Sügis Eesti telekanalites

4 min lugemist
Tuuli Roosma pere näitab televaatajaile oma aasta aega kestnud Siberi-elu. FOTO: Kanal 2

Täna alustavad kolm suurt Eesti telekanalit sügishooaega. Nii ETV, Kanal 2 kui TV 3 pakuvad septembris ja oktoobris mitmeid üllatusi. Saab näha täiesti uusi saateid, kuid ka vanu saateid uues kuues.

Tellijale Tellijale

ETV: palju uusi kultuurisaateid

Tänasest on ETV kanalil tagasi kaks tuttavat igaargipäevast saadet. Hommikul viis minutit enne seitset on taas eetris «Terevisioon», kell seitse õhtul aga naaseb oma tuttavale ajale «Ringvaade». Esmaspäevaõhtutel jätkab «Välisilm» värskete ja päevakajaliste dokfilmide näitamist.

Teisipäevaõhtute sisustamist jätkab Aarne Rannamäe juhitav «Vabariigi kodanikud» kohe pärast «Ringvaadet». Pärast «Aktuaalset kaamerat» toob värskeimad kultuuriuudised vaataja ette «OP!», iga kuu viimasel teisipäeval vahetab «OP!-i» välja värske «Kirjandusministeerium», mis Mart Juure juhtimisel pakub sisukaid kohtumisi kirjutajate ja lugejatega ning jagab lahkelt lugemissoovitusi, uudiseid ja edetabeleid. Esimene saade on kavas 25. septembril.

ETV kolmapäevane hitt on endiselt «Pealtnägija», mis püüab ka uuel hooajal välja kaevata tõde. Kolmapäevaõhtuti pärast kümmet näitab ETV uusi kodumaiseid dokumentaalfilme.

Neljapäevane «Kapitali» saade Kaileen Mägi juhtimisel analüüsib uuel hooajal senisest enam majanduse neid tahke, millega me kõik iga päev seotud oleme. Eetris neljapäeviti pärast «Aktuaalset kaamerat». 13. septembrist algab uus päevane sari «Holby City haigla» (Inglise, 1999), kus ambitsioonikad arstid ja õed on varustatud muljetavaldavate oskustega. Kuid ainuüksi oskustest selles maailmas ei piisa.

Reedeti pärast «Ringvaadet» alustab uus saatesari «27», mis Piret Järvise ja Indrek Treufeldti juhtimisel teeb Euroopale tiiru peale tavapärasest erinevas võtmes. Püütakse üles leida Euroopa Liidu Nokiat ja tunnistatakse, et just traditsioonilistes ning teinekord väga lihtsates ametites, üllatamapanevate toodete valmistamises, erinäolisuses, aga samas siiski ühe asja ajamises ongi meie, eurooplaste, püsimajäämise võti.

Alates 15. septembrist jõuab laupäeviti ekraanile Vahur Kersna uus saatesari «Pink», mille tegijate eesmärk on väärtustada Eesti eri paiku, tuues valgusvihku altruistlikku, ennastsalgavat, üldisele heaolule suunatud ellusuhtumist, tegusid ja hoiakut. 22. septembrist alustab laupäevahommikuti Contra saade «Metsapeatus». Kümne peatusega teekonnal otsitakse metsa igipõlist rikkust. Sarjal «Õnne 13» algab 20. hooaeg, ekraanil alates 15. septembrist. Laupäeviti jätkuvad ka «Midsomeri mõrvad», millele lisaks saab vaadata Taani viimaste aastate parimate sarjade hulka kuuluvat «Võimu kantsi» («Borgen», 2010).

Pühapäevahommikuses uues sarjas «Terve Eesti» uurib saatejuht Hannes Hermaküla, millised on head viisid, et elada kaua, püsides terve, õnneliku ja ilusana. Jaan Tootseni «Üks lugu» valib sügiseks uue teema, olles seitsme looga osaline selleaastasel Veneetsia arhitektuuribiennaalil, kus Eesti ekspositsioon otsib vastust küsimusele, kui pikk on ühe maja elu.

«Pehmed ja karvased» on ETVs tagasi uhiuute tegelastega pühapäevaõhtuti alates 9. septembrist. Samal õhtul algavad ka «ENSV» värsked osad. Pühapäevaõhtusel traditsioonilisel krimifilmi ajal näeb «Lewise» uut hooaega, septembri lõpust aga brittide uut detektiivilugu «Vincent». Kaarel Arb

TV 3: superstaarid ja pahad tüdrukud

13.07.2020 14.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto