R, 9.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Hendrik Alla: mõte rauas kinni

Hendrik Alla
Facebook Twitter
Comments
Hendrik Alla
Hendrik Alla Foto: Mihkel Maripuu

Ajalehes ilmus artikkel, et üks kool kavatseb kasutusele võtta uutmoodi õppevahendi. See koosneb poognateks volditud ja kokku õmmeldud paberilehtedest, mis kliisterdatud, poogitud ja kaante vahele köidetud. Nimetatakse raamatuks.

Selle peale läks kogukonnas lahti ärev arutelu. Kas niisugune asi ikka liiga kallis ei ole? Iga lapsevanem ei saa endale ju sellist edevat asja lubada, eriti kui peres on mitu last ja igaühele oma vaja läheb. Ja pealegi, see rikub ära lapse silmad ning hävitab tähelepanuvõime. Õpiasjad tuleb krihvliga tahvlile kriipida, nagu meie omal ajal, vaat see on õige õppimine!

Kogu kisast hoolimata jõudsid esimesed raamatud mõne kooli mõnesse klassi. Ühte kooli abistas jõukas lapsevanem, teise puhul kaarutas vallavalitsus välja mõni tuhat eurot, et saaks proovida. Lapsed avasid raamatud ja siis selgus, et kõik lehed olid tühjad. Vaid paarile küljele oli kritseldatud naivistlik kiisupilt.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles