Sisukord
Arvamus
Postimees
11.07.2020
Eesti Priit Hõbemägi on valmis minema kultuurikomisjoni vastu kohtusse Eesti lühiuudised Vanglamüüri lammutamine tõi hea üllatuse Kriis suunamudijaid ei murdnud (2) Majandus Analüüs: Tallink kaotas üle kahe miljoni reisija (2) Apple’i aktsia ralli teeb murelikuks, analüütikud soovitavad siiski osta (1) Välismaa AJA PEEGEL. Tunnistajad vaikivad seni Srebrenica ohvrite matmispaikadest Välismaa lühiuudised Arvamus Mihkel Kunnus: hukkamine e-kohtus (5) President Kanye West (3) Tagasihoidlik töörügaja Linnapea salarelv 111 päeva sisekaemust Juhtkiri: tõuksisõit pole lapsemäng (1) Tühista või saa tühistatud: avalikust arutelust sotsiaalmeedia ajastul (2) Sport MMA-eksperdid Vallo Hannus ja Ari Matti Mustonen lahkavad UFC suurt peamatši Ville Arikese kolumn: spordimaailm, mida me veel ei tundnud Tiidrek Nurme andis kogu oma elu jooksmisele (3) Merendus Täna algaval Muhu väina regatil suuri pidusid ei tule Merenduse lühiuudised AK Põhjala võlud ja valud: vana kummitehas võidetakse inimestele tagasi Arter Laevandusjuht Kadri Land: Tundub, et põdesin koroonat juba aasta algul Eesti jälle esirinnas! Mets kaob, mis mühiseb (58) Õiguspsühholoog Talis Bachmann: kui on ainult sõna sõna vastu, siis ei tohiks süüdi mõista (6) Põhjala võlud ja valud: vana kummitehas võidetakse inimestele tagasi «Väina tuled see aasta?» Romantikadisainer – ongi selline amet? Mis on saanud rahvaautost? Škoda Octavia sõiduproovis püüame saada jälile (1) Kuidas voltida periskoopi? Huawei täiustas parimat kaameratelefoni Esimene rokifestival tähistas totaalset vabanemist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Juhtkiri: lihtsalt puhas kurjus, ei midagi muud

2 min lugemist

Tõenäoliselt egiptuse päritolu, praegu Ameerikas elava kopti­kristlase Nakoula Basseley Nakoula tehtud film «Moslemite süütus» on vägivaldsete rahutuste laines nõudnud juba USA suursaadiku ja kolme ametniku elu Liibüas. Filmirahutused pole aga veel läbi.

Tellijale Tellijale

Tegelikult puudub igasugune võimalus esialgu pseudonüümi Sam Bacile kasutanud ja oma juudi päritolule viidanud mehe teole õigustust otsida. Peab mees end ehk praegusaegseks ristisõdijaks? Ilmselt küll, sest milleks muidu vihjed juudi juurtele ja juudi rahastajatele – ikka selleks, et moslemite reaktsioonid oleksid teravamad.

Mäletatavasti jahmatas kogu maailma Taani pilapiltide skandaal 2006. aastal. Toona oli veel vähe neid, kes suutnuks ennustada märulit, mis järgnes Põhja-Euroopa väikeriigi ajalehes avaldatud prohvet Muhamedi kujutavatele karikatuuridele. Rumala juhuse tõttu põletatud leheküljed koraanist sundisid aga rahvusvaheliste julgeolekuabijõudude komandöri Afganistanis kindral John R. Allenit tänavu veebruaris vabandust paluma.

USA pastor Terry Jones, kellest ilma internetita ei teaks peale Florida osariigi karismaatiliste kristlaste keegi, on kahel korral initsieerinud koraani põletamise hoolimata sellest, et esimesele korrale järgnesid rahutused, milles hukkus 12 inimest, nende hulgas seitse ÜRO töötajat. Seda rikkalikku kogemuste pagasit arvestades pole Nakoula Basseley Nakoula eesmärke võimalik tõlgendada muud moodi kui sügavalt pahatahtlikena.

10.07.2020 12.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto