Sisukord
Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Mihhail Gorbatšovi viinavastane kampaania kohtas vastuseisu

1 min lugemist

CIA leidis ülevaates Mihhail Gorbatšovi joomarlusvastasest võitlusest, et too kampaania tegeles reaalse ja tähtsa probleemiga ning saavutas teatavat edu.

Tellijale

«1984. aastal ei taganud Lätis asuva autoosade tehase töölised purjusoleku tõttu detailide etteandmist konveierile,» toob dokument ühe paljudest näidetest, mis on võetud nõukogude meediast. «1985. aastal kinnitas režiimimeelne lektor Leningradis avalikul loengul, et alkohol on Nõukogude Liidule suurem oht kui antikommunistid.»

Gorbatšovi kampaania saavutas CIA raporti andmeil seda, et «mõnedes ettevõtetes enam ei jooda, ja teistes on see vähenenud». Kuid Nõukogude juhtkonnas polnud üksmeelt – Jegor Ligatšov soovis kampaaniat laiendada, samal ajal kui Ukraina parteijuht Vladimir Štšerbitski üritas selle täielikule rakendamisele vastu töötada. «Ametnike seas kohtas kampaania vastu põlgust, nad väidavad, et karmid meetmed võivad provotseerida rahutusi ning Gorbatšov oleks pidanud enne alkoholitarbimise piirangute kehtestamist kanaliseerima töötajate rahulolematust mujale.»

31.03.2020 01.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto