Sisukord
Arvamus
Postimees
13.08.2020
Maskiga või maskita? Eesti riik veel sundust ei sea (5) Eesti Eesti lühiuudised Ilves hakkab koroonapandeemiale otsima IT-lahendusi (1) Tallinn läheneb Tartule Sakkov: mittesõdimine on hullem kui sõdimine (9) Sarikelm saadeti kolmeks aastaks vangi Merisk ei hooli sisemaal pakutavast Majandus Põllumeestele valmistab muret šampanja meeletu ülejääk (20) Majanduse lühiuudised Eksporti kasvatas ka kütusemüük Saudi Araabiasse (1) Välismaa Biden valis kogenud lahingukaaslase (5) Välismaa lühiuudised President Lukašenka sõdib oma rahvaga (36) Valgevenelased trotsivad saatust (31) Arvamus Juhtkiri: maskivabadus ja maskivastutus (1) Aleksei Lotman: naftaajastu peab lõppema (4) Helir-Valdor Seeder: Eesti on Isamaa nägu (34) Peg Putt: puidu põletamine süvendab kliimamuutust (14) Juhan Madis Pukk: kuhu liigub majandus, kui müük seisab? (4) Kultuur Heal unel mitu nägu: Kris Lemsalu ja Kyp Malone‘i ühine maailmaloome Armastuseks on iga koht õige Sport Spordi lühiuudised Terviseamet sundis Eesti tippratturid isolatsiooni, koondis kaalub kodusest suurvõistlusest loobumist (2) Kriisa lendab vaatamata hooaja alguse edasilükkumisele homme Arizonasse: kõigepealt üritan sealse eluga kohaneda Terviseamet Lõuna-Eesti rallist: kui riskid on maandatud, võib üritus toimuda Veerandtund WRC-autos ehk Kuidas Eller kehastus kaardilugejaks Reis Automatka võimalikkusest Euroopas Maa Elu Silotegu sujub seni hästi Proovipäev: kas kontoritöötaja saaks lüpsiplatsil hakkama (1) Küsime spetsialistilt: mida kujutab endast amooniumnitraat Mitte keegi ei küsinudki toetust apla teeteo vastu võitlemiseks Kutsekooli kohtadele käib tihe rebimine Lahemaad ei peagi ühe päevaga ära avastama Vähipüügil läheb söödana käiku seamaks ja kanakael Spagettkõrvits – kausitäis spagette kõva koore sees Võõrkakar vallutab peenramaa Tomatite värvumist saab kiirendada Ärajäänud suvepeod andsid kantrifestivalile oodatud artistid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Elo Süld: enam kui tuhat aastat kestnud arutelu prohvet Muhamedi üle

5 min lugemist
Elo Süld FOTO: Erakogu

Miks on islamimaailm prohvet Muhamedi suhtes nii tundlik? Ja kas prohveti elus on tõesti sündmusi, mis annavad alust teda kujutada naistemaia seelikuküti, pedofiili või jõhkardist vallutajana? Aastatuhandepikkusele poleemikale vaatab tagasi religiooniuurija Elo Süld.

Tellijale Tellijale

Viimasel nädalal on maailma raputanud skandaalne film «Moslemite süütus», mille tegijad taotlesid enda sõnul uue tõe paljastamist moslemite ja Muhamedi eluloo kohta. Arvestades filmi avaldamisele järgnenud ja tänaseni kestvaid rahutusi ning ohvrite hulka, on selle filmi tegemise puhul kahtlemata tegemist kuritahtliku aktiga. Miks on islamimaailm prohvet Muhamedi suhtes nii tundlik? Ja kas prohveti elus on tõesti sündmusi, mis annavad alust teda kujutada naiste­maia seelikuküti, pedofiili või jõhkardist vallutajana?

Võrreldes Jeesuse elu uurimisega, kus algallikad väidavad, et ta oli jumala poeg, võikski esmapilgul tunduda, nagu saaks Muhamedi puhul rääkida heast võimalusest ajalooliseks lähenemiseks. Ta oli inimene, sündinud inimesest, elas kohas ja ajal, mis on dateeritavad.

12.08.2020 13.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto