R, 8.12.2023

Maailma ässad pidasid Anne kanalil vägeva duelli

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Treeningukaaslased ja suured rivaalid Sten Kalder (173) ja Rasmus Haugasmägi.
Treeningukaaslased ja suured rivaalid Sten Kalder (173) ja Rasmus Haugasmägi. Foto: Aldo Luud / Õhtuleht

Laupäeval toimus Tartus oodatud veemotosündmus – Anne kanali kallastele kogunenud kodupubliku ees võtsid teineteiselt mõõtu klassi OSY-400 maailmameistrivõistluste kaksikvõitjad Sten Kalder ja Rasmus Haugasmägi. Nagu augustikuisel MMil, nii jäi nüüdki peale Kalder, kuid lisaks teiseks tulnud Haugasmäele tegi ta elu raskeks Annika Suuk.

Jutuks olevad Tartu lahtised rahvusvahelised meistrivõistlused tähendasid ühtlasi Eesti meistrivõistluste viimast etappi. Kodusarja kahel esimesel etapil polnud Kalder käevigastuse tõttu kaasa löönud. Samas oli Haugasmägi tehnikaviperustega maadelnud ning liidrina asus Tartus starti tallinlanna Suuk.

Kui Tartu Kalevi veemotoklubi au kaitsvad MMi kangelased üleeile kolmest 6 km sõidust esimeses vääratasid, ületas Suuk lõpuliini esimesena. Haugasmägi oli teine ja Kalder kolmas. Teab, kuidas kõik lõppenuks, ent teises sõidus tegi tartlane Raivo Peetsmann vea ning kange pealinlanna kihutas tema paadist ohtlikult üle. Hulle tagajärgi polnud, kuid Suuk katkestas. Kaks järgmist sõitu võitis Kalder Haugasmäe ees ja tuli Tartu meistriks. Eesti meistri kulla sai kaela ometi Annika Suuk.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles