E, 4.12.2023

Vaba Tallinn

Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Linna ja vabaduse teemal vestlevad (pildil järjekorras) «Vaba linna» eestvedaja Herkko Labi, arhitekt Kadri Klementi, Uue Maailma Seltsi eestvedaja Madle Lippus, Linnalabori urbanist Regina Viljasaar, arhitekt Villem Tomiste ja ajakirjanik Kristel Kossar.
Linna ja vabaduse teemal vestlevad (pildil järjekorras) «Vaba linna» eestvedaja Herkko Labi, arhitekt Kadri Klementi, Uue Maailma Seltsi eestvedaja Madle Lippus, Linnalabori urbanist Regina Viljasaar, arhitekt Villem Tomiste ja ajakirjanik Kristel Kossar. Foto: Peeter Langovits

Sel nädalavahetusel toimub Tallinnas üritus «Vaba linn», mis määratleb end kui «valdkondadevahelist kontaktsündmust, mille omadussõnaks on avatus, mis võib ühineda sõnapaarideks nagu «avatud teadmised», «avatud ühiskond», «avatud linnaruum», «avatud tehnoloogia».

Herkko Labi, alustame sellest, et mida see «Vaba linn» õigupoolest tähendab?

Labi: «Vaba linna» aluseks on vabavara liikumisest väljakasvanud ja teistesse valdkondadesse sisenenud nähtused, ideed, oskused. Idee teha sündmus, kus üritatakse vaba mõtlemist linnaga ühendada, tekkis umbes aasta tagasi.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles