Sisukord
Arvamus
Postimees

Kaarel Arb: kaotatud telepõlvkond

2 min lugemist
Kaarel Arb FOTO: Pm

Pärast kaheaastast pausi on minu majapidamises taas eestlaste lemmikkoduloom televiisor. «Väga hea,» mõtlesin suve hakul uut asukat vastu võttes, «saab kohaliku popkultuuriga jälle ree peale.» Sest tõsi ta on, pärast teleripaastu, mille sisse mahtus ka üks suurejooneline staariotsing, on päris keeruline värskemaid staarikesi pildi pealt või veel hullem, raadioeetrist ära tunda. Selline harimatus ei kõlba ju küll kuskile.

Tellijale Tellijale

Praeguseks ei tundu värviline teleelu enam nii sürrealistliku paralleelmaailmana, pulti haarama ja telerit mängima panema aga ka väga ei kutsu, sest midagi oleks nagu valesti. Igav on, ei kõneta.

Eile ilmunud telepäevikute jaoks ühe nooremapoolse televaataja leidmise keerukus kinnitas mulle ammu märgatud suunda – alla või ka pisut üle kolmekümneste jaoks on telerivaatamine üsna tühise tähtsusega. Või ka vastupidi – Eesti telekanalite jaoks on see vanusegrupp olematu tähtsusega või lihtsalt olematu. Vaadatumate telesaadete tipuski laiutavad ikka samad saated ning mõne erandiga ei tehta ka väga palju, et nooremat põlvkonda tagasi teleri rüppe meelitada.

14.08.2020 15.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto