Sisukord
Eesti
Postimees
06.07.2020
Estoonlased lahkavad Aivar Mäed tabanud süüdistuste tagamaid (3) Eesti Eesti lühiuudised Riigikogu koguneb arutama töölubade pikendamist Martin Helme lubab uut tooni Riigikülasse tulekivi tooma Majandus Majanduse olukord on halb, aga tulevik pakub lootust Majanduse lühiuudised Välismaa Uued viiruskolded sunnivad tuhanded inimesed koduseinte vahele Välismaa lühiuudised PÕHJALA VAADE ⟩ Noori rõhub stress ja ühiskondlik surve Doonau delta traditsiooniline eluviis taandub mootorimüra ees Arvamus Peatoimetaja Mart Raudsaar: ajakirjandus ei ole kohus (1) Juhtkiri: EKRE ujub jõuliselt vastuvoolu (2) Juku-Kalle Raid: dalai-laama juubelil on paras meenutada, et ükski autoritaarne suurriik ei ole lihtsalt niisama altruistlik Raimond Kaljulaid: kuidas toetada maaomavalitsusi? 5. juuli 1940: valimisetendus algab Kultuur Kapitalist astub kirikusse ja küsib: «Palju maksab?» Elab veel funk Kultuuri lühiuudised Kas on kerge olla noor?* Sport Tänak meelitas Viru rallile oodatust rohkem pealtvaatajaid Spordi lühiuudised Karistused rikkusid Hamiltoni nädalavahetuse Flora võidutses, Trans kurvastas, Paide rõõmustas Tartu Piret Bristol: muutuste arhitektid Ott Kiens: roheline orav Tartu linnapildis Parkide elurikkuse projekt ei taotlegi harjumuspärast ilu Autovabaduse puiestee avanes rõõmsalt ja rahvarohkelt Tartu lühiuudised Koroonaepideemiajärgne aeg hoiab kliinikumi töötajad valvel (3) Värvika ajalooga Kavastu jõeparv sai uue kuue Meelelahutus Koomiks Sudoku

Omavalitsuste võimekust mõjutab suurus ja asukoht

3 min lugemist
Rae vallavanem Mart Võrklaev kohaliku omavalitsuse võimekuse indeksi analüüsi tutvustusel FOTO: Andres Haabu

Eesti võimekaim kohalik omavalitsus perioodi 2008–2011 võrdluses on Rae vald, järgnevad Viimsi vald, Tallinna linn ja Saku vald. Lisaks pealinna ümbrusele tõusid esikümnesse ka Kuressaare ja Tartu linn ning Ülenurme vald.

Tellijale Tellijale

Esikohal trooniva Rae vallavanem Mart Võrklaev pidas omavalitsuse tugevusteks noori inimesi ja töökohti, aga ka head finantsolukorda. Tema sõnul on vallavalitsuse põhimõte, et investeeringuteks saab kulutada vaid nii palju, kui teenitakse.

«Tänu sellele puudub meie vallal laenukoormus. Lisaks sellele konservatiivne majandamine,» loetles Võrklaev.

04.07.2020 06.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto