Sisukord
Tänane leht
26.09.2020
Kõigi kolme advokaadibürooga kontaktid loonud investeerimispankur: ma ei ole Freeh’ ja Eesti riigi vahendaja (11) Eesti Eesti lühiuudised Ametid selgitavad: mis saab perevägivalla ohvrist pärast pöördumist edasi? (4) Toomas Frey (13.12.1937 – 23.09.2020) – ökoloog suure algustähega Autoentusiast võitleb roosteussiga Šimpansid saavad jälle õueaedikus uneleda Ossinovski: keskkonnaministeerium on metsapoliitikas tohutult läbi kukkunud Majandus Esimest investeeringut tehes jälgi kulusid Olulist roheenergiaga tegeleva Ignitise IPOst Välismaa Välismaa lühiuudised Komimaa riigipeaks valiti eesti juurtega viroloog Hiina saadab tiibetlasi sunnitööle Prantsuse neiu sai seeliku kandmise eest sinise silma (10) Tasmaania rannal hukkus 380 vaala USA valimised 2020 ⟩ Vabariiklased loodavad ülemkohtust valimiste päästjat Arvamus Anneli Porri: «Kunst ongi ebastabiilne, paikapanematu, pidevalt uuenev ja eest ära nihkuv» (3) Video ⟩ Kunst sinu ümber. Kunstnik Maria Kapajeva: «Emaks saamine on valik, mitte elementaarsus» (2) Toomas Kiho: mets ja ohutu liiklemine Juhtkiri: Tiibeti õiguste eest (1) Aarne Seppel: Isamaa vajab peeglit Aavo Kärmas: muudame Eesti suureks taastuvelektritootjaks Kultuur Anneli Porri: «Kunst ongi ebastabiilne, paikapanematu, pidevalt uuenev ja eest ära nihkuv» (3) Video ⟩ Kunst sinu ümber. Kunstnik Maria Kapajeva: «Emaks saamine on valik, mitte elementaarsus» (2) Sport Pariisis puudub neli esikümne naist, kuid see ei tee Kontaveidi-Kanepi elu hõlpsamaks Spordi lühiuudised FC Flora jõudis unistuste maa lävele Pealinna võimutsemine suretab Eesti sporti (1) Merendus Viking Line’i riskantsed manöövrid Ahvenamaal Merenduse lühiuudised AK Anneli Porri: «Kunst ongi ebastabiilne, paikapanematu, pidevalt uuenev ja eest ära nihkuv» (3) Ruth Bader Ginsburg ehk kurikuulus RBG Marti Aaviku essee: kana külmutamine ajakirjanduses EKI keelekool: kuidas õigesti adresseerida? Taavet võidab Koljatit kübersõjas Marek Strandberg: ja valgus saigi! Prohveti minoorsed sõnad Kes oli Artur Sirk? Video ⟩ Kunst sinu ümber. Kunstnik Maria Kapajeva: «Emaks saamine on valik, mitte elementaarsus» (2) Vikerkaar loeb. Mida teha pärast orgiat? Romaan noore naise ja vana mehe hingesugulusest Ajastupilt täiustub Nädala plaat. Marilyn Mansoni luupainajate väljanäitus Aja auk. Rikkuse diskreetne võlu ehk Bryan Ferry 75 Nädala plaat. Kas me tahame Marilyn Mansonit? Juurikas. Kiired ja osavad Meelelahutus Koomiks Sudoku
Tänane leht
26. september 2020
Salvesta lood hiljem lugemiseks! Ava järjehoidjad
5 min
Video ⟩ Kunst sinu ümber. Kunstnik Maria Kapajeva: «Emaks saamine on valik, mitte elementaarsus» (2) Maria Kapajeva looming on ühiskondlike valupunktidega dialoogi astuv ja tema teosed kõnetavad oma igapäevasuses meid kõiki. Temaatika, mida Kapajeva oma teostes lahkab, on eri vanuses naiste ühiskondlikud rollid ja neid ümbritsevad kinnistunud arusaamad. Külastasime Kapajevat tema vastavatud näitusel «Kui maailm õhku lendab, loodan lahkuda tantsides» Tallinna Kunstihoone galeriis. Näitusest tõukudes küsisime, kuidas suhestub poliitiliselt aktuaalsete teemadega pikalt Suurbritannias elanud ja äsja Eestisse naasnud kunstnik.
4 min
Vikerkaar loeb. Mida teha pärast orgiat? Jean Baudrillard (1929–2007) jääb Eestisse alati hiljaks. Tema 1970. aastatel kirjutatud prohvetlik «Simulaakrumid ja simulatsioon» ilmus eesti keeles 1999. aastal, kui prantsuse sotsioloogi ja filosoofi kirjeldatud hüperreaalsus oli saanud juba osaks meie argipäevast. 1986. aastal avaldatud «Ameerika» – läbinägelik sissevaade USA ühiskonda – jõudis eesti keelde 2007. aastal, kui lombitagune maailm oli pööranud ette uue palge. «Kunsti vandenõu» koondab peamiselt 1980. aastate teisel poolel ja 1990. aastate alguses kirjutatud tekste, mis tekitasid ilmumisajal suuri mullistusi globaalses kunstimaailmas, ent mõjuvad 2020. aastal eesti keeles loetuna nostalgilise sõnumina ajast, mil kunsti peeti veel tähtsaks vaidlusteemaks.
3 min
Aja auk. Rikkuse diskreetne võlu ehk Bryan Ferry 75 Mäletan enam-vähem hästi, kui Bryan Ferry 2007. aastal linnahallis esines. Selle koha lagunev totalitaarne hiilgus sobis talle. Eesti publik oma teatava talupoeglikkusega polnud ehk just tema mõõtu, aga see võis olla ka minu ootus ja eelarvamus. Kuna vähestel või isegi mitte kellelgi teisel saab üks või tegelikult mitu pintsakut (Ferry vahetas pintsakuid kontserdi jooksul mitu korda) nii hästi istuda, soovitas Juhan Ulfsak oma arvustuses sellele kontserdile tookord ETV ilmamehel ehk tuntud Peep Taimlal Ferry pintsakukandmissoonest õppust võtta. Peep Taimla vist ei võtnud ja tema lõpp ETV ekraanil oli küll kuulsusrikas, kuid siiski lõpp. Kunagi ütles kriitik Ferry kohta, et ta on parim võimalik näide täiel määral kunstist lähtuvast eksistentsist, ja 26. septembril tähistab see eksistents 75. sünnipäeva.
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto