Sisukord
Postimees
08.07.2020
Austraalias elavad eestlased ootavad riigist lahkumise luba nädalaid Eesti «Iga usaldus eeldab väga head suhtlust» Välistudengite isolatsiooninõue teeb nõutuks Eesti lühiuudised Allilmaliider suri südameataki tagajärjel Riik ja kogudus käivad kujude pärast kohut Majandus Aprillis alguse saanud üldine hinnalangus aeglustus juunis Majanduse lühiuudised Eesti särtsuvelo tootja hoiab buumi laineharjal tasakaalu Välismaa President Macron haaras valitsuse üle kontrolli Välismaa lühiuudised NATO staabielemendi liitlased koduigatsust ei kurda Venemaa poliitikasse astus teine Putin Arvamus Juhtkiri: Macron ja peeglike seina peal Aimar Altosaar: Šveits või pimeriik (2) Vladimir Juškin: Putini juuniteesid Malle Salupere: ikka kordub sama viga Erkki Bahovski: kellele on vaja ausammast? Kultuur Laguneva maailma teater ehk kaasaegse teatri hetkeseis Eestis Tarantino (ja paljude teiste) iidol Sport Venemaa iluuisutaja: sport röövis lapsepõlve. Levandi ja Kiibus on teist meelt Kaspar Treier täitis lapsepõlveunistuse, kuid nüüd algavad tõsised väljakutsed Rally Estonia jätab mitu väga head katset tulevikku Uued tõendid võivad kahtluse alla seada Venemaa dopingusaaga vilepuhuja usaldusväärsuse Välismaal debüüthooaja lõpetanud korvpallikoondislase vastu tuntakse huvi nii Eestist kui ka piiri tagant Tartu Kätlin Konstabel: närvilisus roolis võrdub purjus juhtimisega Ralli ajaks Tartusse öömaja enam leida ei pruugi Tartu lühiuudised Tammeka noortevõistkond seisab Euroopa lävel Valimiskomisjon arvas tülitekitaja volikogust välja Helge kauge tulevik: sadu kilomeetreid rattateid ja neli uut silda Teadustelk kutsub kõiki nuputama Pepe’s ja Hops üritavad hoogu sisse saada Argo Aadli teeb nalja iseenda üle Võõraste tõrjumine pressib ülikoolidesse Veljo Tormise looming kõlab päikesetõusust päikeseloojanguni Meelelahutus Koomiks Sudoku
Tänane leht
8. juuli 2020
4 min
Austraalias elavad eestlased ootavad riigist lahkumise luba nädalaid Austraalia alalistel residentidel, nagu ka kodanikel, tuleb riigist ära sõitmiseks taotleda eraldi luba. «Pärast neljanädalast ootamist sain lõpuks oma vastuse, mis oli imekombel jaatav,» rõõmustab Sydneys elav ja töötav reisibüroo Aero Travel juhataja Aet Madison, kelle emotsioonid jõudsid lubatähe taotlemisel vahelduda lootusrikkusest mure, lootusetuse, teadmatuse, segaduse ja ärevuseni. Sel neljapäeval lubatakse tal viimaks Eesti poole teele asuda.
Salvesta lood hiljem lugemiseks! Ava järjehoidjad
11 min
Laguneva maailma teater ehk kaasaegse teatri hetkeseis Eestis Andres Noormetsa ja Rakvere teatri koostöös valminud lavastuses «Alibi» on laval apelsin – ideaalselt kooritud, kuid tühjaks söödud vilja kleebib punases kleidis kleenuke blondiin (Jaune Kimmel) mõõdetud liigutustega uuesti tervikuks, õõnsaks, aga ümaraks oranžiks apelsiniks, mille lõikekohti hoiab koos must teip. Just see teibitud apelsin tõusis minu jaoks tänavuse Baltoscandali sümboliks: Rakveres toimunud festivalil nägi lahti lõigatud, ära kasutatud, tühjaks imetud, kuid endiselt täiuslikkust ja ideaali ihaleva inimese valust sündinud maailmu ja teatrit. Seni välismaist teatrit siinsele publikule tutvustanud festival pööras koroonapiirangute tõttu pilgu Eestis tehtavale teatrile. Nii vormus tänavune kava ühelt poolt küll festivali kunstilise juhi Priit Raua maitsest, kuid paljuski ka juhusest – Rakveres esietendus üheksa lavastust, mis nn normaalses maailmas oleksid pidanud jõudma lavale märtsist juulini.
4 min
Tarantino (ja paljude teiste) iidol Kunagi rääkis Leonhard Lapin ühes loengus, kuidas sündides võinuks tema nimeks saada hoopis midagi muud, nii ees- kui ka perenimeks. Lapin oli kindel, et kui selline asi oleks juhtunud, oleks tema elukäik olnud hoopis teistsugune. Nomen est omen. Minagi puutusin 6. juulil meie hulgast 91-aastasena lahkunud filmimuusikamaestro Ennio Morriconega kõigepealt ta nime vahendusel. Tundus selline cool, dünaamiline ja ühtlasi hästi meelde jääv nimi, mille peale tekkis mõistagi ka küsimus, millist muusikat ta ka teha võib. Räägiti: Morricone ja Morricone. Aga milline muusika siis ka on? Sellise nimega sündides ei olnudki ilmselt teistsugust teed, kui teha sellist muusikat, nagu Morricone tegi.
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto