Sisukord
Postimees
02.06.2020
Kohtla-Järve riigigümnaasiumil järjekord ukse taga Eesti Eesti lühiuudised Aller lubab põllumajandusse värsket verd (26) Sotsiaaltöötajad lasid päranduseks saadud metsa linnurahu ajal maha võtta (40) Jalgratturid lubatakse mõnele bussirajale (3) Majandus Majanduse lühiuudised Euroopas levib mure välisinvestorite pärast (12) Sportlandi kauane juht lahkus ametist Välismaa Trump otsib rahutustele vasturohtu (2) Välismaa lühiuudised India ja Myanmari piiriga eraldatud naga hõimud igatsevad ühtset riiki (1) Testitüli lõhkus Rootsi poliitilise üksmeele (1) Arvamus Juhtkiri: nina piima sisse (3) Kommentaar ⟩ Toomas Verrev: aktivistid lähevad liiale (9) Urve Läänemets: tasuta haridust pole olemas (5) Marek Strandberg: avanss Tallinnale Karina Auli: kui aku sai tühjaks Tarmo Pikner: isik või andmed? (1) Kultuur Kultuuri lühiuudised Suurem kui surm Broadway avamise vastu on… publik Sport Karl Jakob Heina positiivne aasta Londoni Arsenalis Spordi lühiuudised Mustanahalised sporditähed on tagajalgel: millal nähakse meid inimeste, mitte ohuna? (15) Tervis «... et saada pruuniks teiseks juuniks»* – kas ikka peaks? Tervise lühiuudised Tartu Tervishoiukõrgkooli tudengid pääsevad laborisse läbi kahe kontrollpunkti Jüri Saar: tornhooned kui kriiside monumendid Lenne Rähn-Kuusik ja Ingrid Sahk: barbaarsus puhkemetsa kallal peatses kultuuripealinnas (6) Rattaringluse kasutajad saavad nüüd osta tunnipileti Kaks pluss kaks reegli tõttu ripub kirves kinode kohal Tartu lühiuudised Uus Põltsamaa lasteaed võib kerkida lauluväljaku asemele (2) Õpilaste raamat pälvis presidendilt tunnustuse Võltsmett on võimatu silma järgi ära tunda (2) Kuidas lapsed laulsid ennast ajalukku Meelelahutus Koomiks Sudoku
Tänane leht
2. juuni 2020
Salvesta lood hiljem lugemiseks! Ava järjehoidjad
5 min
Urve Läänemets: tasuta haridust pole olemas (5) Haridusest ja õppimisvõimalustest räägitakse Eestis ka praegu, kui kriis pole veel lõppenud ja uut ei osata prognoosida. Muutunud õppekeskkond ja vastutus kodutööde tegemisel on kandunud senisest enam lapsele ja lapsevanemale. Ühes asjas ollakse küll ühel meelel: kõik lapsed ja noored peavad endiselt enne täiskasvanuks saamist üsna palju õppima, enne kui suudetakse oma elu iseseisvalt korraldada. Kõigepealt on vaja korraldada aga õppimist ennast ja algab see lastevanemate vastutusest – Kinderstube’st ehk kodusest kasvatusest.
4 min
Suurem kui surm Raamatut «HUNT: Kadri Mälgu ehtekogu» esitleti Münchenis kaasaegse ehte suurürituse ­Schmuck raames märtsi keskel, lööklaine eelmõju hinguses. Saksa kunstiraamatukirjastuse Arnoldsche avaldatud teos on võimas kultuurimärk mitmes plaanis. Selle ligi 400 leheküljel avab end Eesti kultuuri üks esoteerilisemaid peatükke – rahvusvahelisse tippliigasse kuuluva ehtelooja Kadri Mälgu mõttemaailm tema ehtekogu ja kaasteeliste peamiselt pildilisel vahendusel. Kollektsioneerimine – nii ehete kui inimeste – on selle raamatu tuum. Üks annab võtme teisele, selles inimese-objekti suhtes ongi tähendus, ilma vastuseid andmata. Lihtsalt nii on.
4 min
Kuidas lapsed laulsid ennast ajalukku Eilne ja vahest ka tänane Tartu Postimees vahendanuks suure rõõmuga oma lugejaile sõnas ja pildis Luunja tänavust suursündmust, milles oli osaleda lubanud 2300 lauljat, suurem osa neist lapsed. Äsjasel nädalavahetusel oleks Luunja kultuuri- ja vabaajakeskuse taga selleks puhuks ehitatud laval ning pargis asuval vanal laululaval käinud 30. mail proovid ning 31. mail proovid ja keskuse taga laval peakontsert. Publikut oli kavandatud tuhandeid.
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto