Tänane leht
6. mai 2021
Järjekordne poliitik leidis tulusama ameti (1) Tallinnas opositsioonis olevad poliitikud vahetavad võimaluse korral poliitkarjääri mõne tulusama ameti vastu. Tänavu veebruaris lahkus Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast ja Tallinna linnavolikogust Rainer Vakra, kes asus tööle Tallinna Soojuse juhatuse liikmena. Eile selgus, et alates 24. maist asub Tallinna ettevõtlusdirektorina tööle senine linnavolikogu aseesimees ja volikogu Isamaa fraktsiooni juht Mart Luik (51). Talle tähendab see lahkumist linnavolikogust, kuid mitte erakonnast.
Salvesta lood hiljem lugemiseks! Ava järjehoidjad
JULGEOLEK ⟩ Silver Loit: 230 aastat vanimast põhiseadusest Euroopas ehk Kuidas kaotusest võita (2) Oli pühapäeva, 4. mai pärastlõuna 1930. aastal. Kell kaheksa õhtul Tallinnas Estonia teatri kontserdisaalis algava «erakorralise piduliku sümfooniakontserdini Poola Vabariigi Rahvuspüha puhul» olid jäänud mõned tunnid. Riigikogu liige ja Tartu Ülikooli õigusteaduskonna dekaan professor Jüri Uluots vaatas üle oma sõnavõtu teksti, eriti selle päevakohaseimat osa: «Kahtlemata oleks uus põhiseadus kindlustanud Poolale uue arengu ja uue õitsengu.»
INTERVJUU ⟩ Sven Grünberg: muusika ei olegi nii tähtis, inimene on kõige tähtsam Selle plaadi sünnilugu on mitmeski mõttes seotud ühe väga erilise pilliga – 1974. aastal Moskvas Briti tipptehnoloogia näitusel esitletud supersüntesaatori EMS Synthi 100ga. See imepill oli suur nagu toekas köögikummut, varustatud hulga tulede ja viledega, kuid just sellest sai alguse uus muusikaline ajaarvamine mitte ainult Nõukogude Liidus, vaid kogu maailmas. Pillist enesest sai aga elektronmuusika viljelejate püha graal, mis andis heliloomingule täiesti uue tonaalsuse ja võimalused.
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto