Sisukord
Postimees
09.04.2020
Kuressaare haigla õppetunnid (12) Eesti Eesti lühiuudised Töötus on suurim vaesusrisk (4) Lähisuhtevägivald on eriolukorras sagenenud (3) Ehitajad kolivad tööjärje maantee teise otsa «Seisan selle eest, mis on õige. Õige on rääkida» Majandus Õllepruulid: inimestel pole praegu põhjust juua (3) Majanduse lühiuudised Hädas Bolt kaupleb riigilt 50 miljonit laenu (5) Äripäeva paberleht enam iga päev ei ilmu (1) Rahandusministrid rääkisid öö otsa tühja (3) Välismaa Euroopa otsib ettevaatlikult tagasiteed normaalsusesse (1) Välismaa lühiuudised Suur Teadus rabab vaktsiini arendada (1) Arvamus Juhtkiri: kriisist väljumise väljavaateid (1) Marti Aavik: üle piiri raha tooma (13) Ardo Hansson: kaks maailma (24) Susanna Veevo: Aafrika – kolooniad või koostöö? Christine Lagarde: Euroopa Keskpank ulatab abikäe ettevõtetele ja majapidamistele (1) Vaja on koroonaõigust (3) Kultuur «Ulme esitab küsimusi, avab radu, teeb mõtteeksperimente» Kogukondlikke traditsioone trotsides Värskeim Eesti tõsielufilm esilinastub ETVs Sport Võrkpallikoondise siht: targalt ja kavalalt suure eesmärgini Seefeldi dopinguskandaalis uued detailid VIDEO ⟩ Täna 16 aastat tagasi: hull vise, mis murdis Žalgirise ja muutis Euroliiga ajalugu Teadus Suur Teadus rabab vaktsiini arendada (1) Maa Elu Põllumehed vajaksid mitu korda rohkem asendustalunikke (1) Põlevkivituhale lisanduv puidutuhk muudab lubiväetise väärtuslikumaks Potipõllumees ostis kriisi saabudes tualettpaberi asemel seemneid Farmihoone vajab ilmastikule vastavat õhuvahetust Põllumajandust pole sugugi lihtne juhtida Ise terrassi ehitades mõtle kõik kümme korda läbi Enne õunapuu lõikamist tasub pisut õppida Ilmajutt: aprilliäikese ja suve müstiline seos Mida teha pühadeks keedetud munadega? Taimemüük kolib e-kanalitesse Ladu on lihavõtteks vutimune täis Tartu Tabivere sotsiaalkeskuses on tuvastatud seitse koroonajuhtu. Teised Tartumaa hooldekodud püsivad nulli peal Signe Kivi: kuidas sul Tartus läheb? Jaak Uibu: kuhu kadusid sanitaararstid ja Eesti sanitaarteenistus? (8) Parkimismaja krundi oksjon lõppes rabava hinnaga, aga mis edasi? (2) Tartu lühiuudised Karikas sai täis ja Tartu kiirabi juht lahkus Põltsamaa kosmopark lendas vastu taevast (1) Kuidas raadiolained leidsid sada aastat tagasi tee tartlaste ellu Artur Kuusi karikatuur: kriisiaja popiviskamine Meelelahutus Koomiks Sudoku
Tänane leht
9. aprill 2020
5 min
Töötus on suurim vaesusrisk (4) Inimene on sattunud vaesusriski, kui märkab, et leibkond ei saa enam lubada endale asju, mida on seni pidanud vajalikuks ja normaalseks. Riigile peaks häirekell helisema siis, kui hakkab kasvama vaesusriskis elanike osakaal – see juhtub paratamatult, kui majandus pöördub langusesse ning inimeste sissetulekud vähenevad. Koroonaepideemia vallandatud majanduskriis alles võtab hoogu. Saame näha, kui kiiresti on riik võimeline reageerima, et vaesusriski ei satuks liiga suur osa elanikkonnast.
Salvesta lood hiljem lugemiseks! Ava järjehoidjad
2 min
Välismaa lühiuudised Pariisi Jumalaema kirikus toimub teenistus Pariisi Jumalaema kirikus peetakse aasta pärast kirikut laastanud põlengut jumalateenistus suurel reedel. Missale lastakse koroonaviiruse piirangute tõttu ainult seitse inimest, valdavalt preestrid. Pariisi peapiiskop Michel Aupetit ütles, et kõik teised saavad jälgida ülekandeid raadiost ja televiisorist. Rongkäike tänavu ei tule, sest üleriigiline liikumiskeeld piirab avalike kogunemiste mahtu. Ülestõusmispühal peab Aupetit missa Saint-Germain l’Auxerrois’ kirikus Louvre’i muuseumi lähedal, kus peaks osalema umbes 20 inimest. France24/PM
2 min
Jaak Uibu: kuhu kadusid sanitaararstid ja Eesti sanitaarteenistus? (8) Sanitaarial Eestis on päris pikk ajalugu. Juba 19. sajandi lõpul loodi sanitaararstide ametikohad Tallinnas ja Tartus. Esimene sanitaarjaam kogu Venemaal alustas tegevust 1888. aastal Tartus prof G. Dragendorffi eestvedamisel. Enne teist maailmasõda kuulusid sanitaarkontroll ja võitlus nakkushaigustega kohalike omavalitsuste kompetentsi (tegelesid jaoskonnaarstid ja politsei), vaid Tallinnas ja Tartus juhtisid seda tööd sanitaararstid.
3 min
Parkimismaja krundi oksjon lõppes rabava hinnaga, aga mis edasi? (2) Tartu linnavalitsus pani osta.ee keskkonnas enampakkumisele linnaraamatukogu taga oleva Vabaduse pst 6 parkimismaja krundi, täpsemini hoonestusõiguse 50 aastaks alghinnaga 15 500 eurot aastas. Tulemus ületas alghinda kuus korda, aga siit algab küsimuste jada. Linnavalitsus ei tea, kas tunda rõõmu või muret, sest kuidas ka ei kaaluks, tundub võiduhind 94 250 eurot aastas liiga hea, et see parkimisega tasa teenida ja et jääks raha veel ka parkimismaja ehituse hinna katmiseks.
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto