Sisukord
Reis
22.10.2020
Estonia uurimiskomisjoni juht Andi Meister – intervjuu pärast 23 aastat vaikimist Eesti Eesti server kisti USA valimisvõitlusse Koalitsioon püsib, aga kriis jätkub (11) Eesti lühiuudised Icosagen usub, et neil on maailma parimad molekulid Majandus Majanduse lühiuudised USA süüdistab Google’it monopoli kuritarvitamises Eesti puitmajakuningas kaotas poole kasumist Hollandlased panid raha Saaremaa tuuleparki Välismaa Välismaa lühiuudised USA luure kahtlustab Bidengate’is Venemaad Venemaa loobub koostööst lennu MH17 allatulistamise uurimisel Vaidlus uusehitiste stiili üle kisub Rootsis poliitiliseks Arvamus Juhtkiri ⟩ Teadusime sünnib siin Tõnis Oja: Eesti oleks pidanud laenu võtma juba aastaid tagasi Marianne Paimre: kas digirakendused toovad kuldse vanaduse? Aleksander Laane: raske, kuid avameelne jutt eutanaasiast Aadu Must: epideemiad muudavad maailma Meelis Pärtel: kui metsa elurikkus oskaks rääkida Ülle Rajasalu: loogem Tallinna asumifond JULGEOLEK ⟩ Holger Mölder: Hiina muutuvas maailmas – pole tähtis, mis värvi on kass, peaasi, et ta hiiri püüab JULGEOLEK ⟩ Erkki Koort: kui palju olla laua taga ja kui palju menüüs? Roerichi pakt – ideaal reaalsuse kammitsais Kultuur ARVUSTUS ⟩ Film kunstnikust, kes mõjutas kõiki, kellega ta kokku puutus Pärast on kõik teisiti: lunastuse võimalikkusest Utoopias Sport Spordi lühiuudised Eesti tennise tagala: ühest küljest on klaas pooltäis, teisalt pooltühi Marko Kilbi eesmärgid on nii kõrged, et nende avaldamine sunniks paljusid peast kinni võtma Vormelistaar Bottas andis oma panuse rallimaailma hüvanguks Rallimeedia: väidetav võlg ja turvareeglite rikkumine tekitavad WRC-uustulnuka osas kahtlusi Kontaveit: võtsin kotist vale reketi ega pannud seda isegi tähele. See ütleb juba päris palju (1) Reis Gotland keset aja ärevaid vooge Reisi lühiuudised Maa Elu Masinatööstused otsivad kriisis uusi lahendusi Piimatootja: piima ületootmine on parajalt abstraktne mõiste Mis toimub maailma taimekasvatusvaldkonnas? Analüüsiga saab taime sisse vaadata Välimuse järgi head õuna ära ei tunne Pealinnast maale kolinud pere hakkas Kaagjärve mõisa taastama Vana maja tasub talvekorda seada Äike välgutab talvelgi Vitamiin, mille puudus kujuneb aastatega Soovitusi sügisel kasvuhoones toimetamiseks Saaremaal keedetakse õllekateldes kadakasiirupit Tartu Koroona lõi kunstiäri õide Antti Roose: ilmahirmuks pole põhjust, kohanema peab Rahumäe kalmistu kõrval käib vaidlusi tekitanud lasteaia ehitus Politsei tabas võõra kontoga särtsurattaid laenanud noormehe Tartu lühiuudised Tantsijad pääsevad lõpuks lavale Mudilased ja vanad kolivad Annelinnas ühe katuse alla Valimisjaoskondi jääb tuleval sügisel vähemaks Potipõllumeeste read ja valdused kasvavad Tundlik ja siiras kord ja kaos Muusikalis kõlab üle-eelmise põlve tipplaule Meelelahutus Koomiks Sudoku
Reis
22. oktoober 2020
21. oktoober 2020
8. oktoober 2020
24. september 2020
10. september 2020
Riiga! Veel üheks päevaks? Riia on Eestile lähim suur linn, kuhu riigikordadest sõltumatult on alati minna saanud. Selle väärtust, mis alati käepärast, on aga kerge hakata ka alahindama ning kindlasti ongi Lätimaa teatud diskursuses muutunud üheks suureks punavalge lindiga kaunistatud Säästumarketiks või õllekülmkapiks, kuhu korraks üle piiri tuhisedes käsi sisse torgata. Kuid nakkuskordaja suurenemine näib tegevat Lätti minemise tulevast laupäevast märksa keerukamaks ettevõtmiseks, sest ilmselt tuleb arvestada neljateistpäevase isoleerumiskohustusega, mille järgimist jälgitakse lõunanaabrite juures kuuldavasti rangelt.
27. august 2020
26. august 2020
17. august 2020
13. august 2020
30. juuli 2020
28. juuli 2020
16. juuli 2020
15. juuli 2020
2. juuli 2020
Suur sõbralik Sudaan (1) Sudaan, Aafrika suuruselt kolmas riik, on suur, soe ja sõbralik. Enne seda, kui Lõuna-Sudaani elanikud 2011. aastal omaette riigi kasuks otsustasid, oli tegemist Aafrika suurima riigiga. Nüüd on langetud kolmandaks, aga ka praegune territoorium on kolme Prantsusmaa suurune. Sudaanist Lõuna-Sudaanina eraldunud tükk on tegelikult samuti suur, küll vaid võrreldav ühe Prantsusmaaga. Sellele alale jäi 85 protsenti naftatoodangust, nii et majanduslik kaotus oli suur, seda enam et naftavarud on Sudaanil samas suurusjärgus nagu Norral. Pealegi, mida lähemale ekvaatorile, seda niiskemaks läheb kliima ning põllumajandus ei sõltu enam ainult Niilusest saadavast niisutusveest.
25. juuni 2020
Ilmaringi ümbermaailmareis: reisimise võimalikkusest koroonaaegses Ameerikas (1) Ajal, mil otsustasime pärast kahekuist sunnitud paigalolemist Los Angelese lähedal lõpuks teele minna, oli Ameerika Ühendriikides peaaegu 28 000 uut haigusjuhtu päevas. Ei saa öelda, et olukord oleks selle nelja nädalaga oluliselt paranenud, aga sellest hoolimata nägime teedel, rahvus- ja loodusparkides ning kämpingutes tohutult palju matkabusse ja -haagiseid ning muidu reisil olijaid. Räägitakse suisa koroonaaegsest matkahullusest. Nii osutus asjatuks ka meie algne hirm, et esimene politseinik meid kinni peab ja tagasi koju saadab.
4. juuni 2020
14. mai 2020
Eritrea pealinn Asmara – avanema hakkav Aafrika modernismi pärl Eritrea, Punase mere äärne endassetõmbunud väikeriik (pindalalt vaid kaks ja pool korda Eestist suurem) Aafrika idaosas, on maailma tähelepanu alt enamalt jaolt väljas olnud. Kuulda on olnud, et viisasid sinna eriti ei jagata ja kõigi oma naabritega – Djibouti, Sudaan ja Etioopia – ollakse tülis. Kui siis eelmise aasta oktoobris anti Nobeli rahupreemia Etioopia peaministrile Abiy Ahmedile, kes lõpetas kaks aastakümmet kestnud pingelise vastasseisu Etioopia ja Eritrea vahel, tundus, et nüüd on küll õige aeg üle vaadata Asmara, UNESCO maailmapärandi hulka kuuluv Eritrea pealinn.
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto