Sisukord
Postimees
21.11.2019
Netiähvardajad võtavad malli poliitikutelt (1) Eesti Mart Helme pani ülejäänud riigijuhid enda järelt koristama (9) Majandus Maailma suurim naftatootja läheb lõpuks börsile Sagimine autoäris jätkub: Veho Eesti müüdi maha Eesti jõukad on ka suured laenajad Välismaa NATO otsustas tähelepanu taevasse suunata (1) Fotod: Iraani kütuseprotestid on nõudnud üle saja inimelu Ukraina hakkab Venemaalt kahjutasu nõudma (1) Arvamus Juhtkiri: plaan A Herman Kelomees: faktikontroll heidutab valetajaid? Andres Herkel: süvariigi alternatiiv (1) Mihkel Mutt: seitse ja pool meetrit kõigile Andi Hektor: metsikud metseenid ja akadeemiline patriotism (1) Erik Aru: kas tuleb ka Luminori kord? Meie Eesti Kristi Paron: ravi mõistev laps paraneb paremini Kadri Tammepuu: doktor Herilase eest kappi peitu Kultuur Eesti teater ja tema koristaja Tallinn ja Tartu on omavahel väga tihedalt seotud Ühe lapse poliitika võluv kriitika Sport Jelle Goes: panustage noortesse ja treeneritesse Maa Elu Mida toob tulevik liha- ja piimatootjale? Lõpe Agro taastas tootmise seakatku laastatud Kihlepa farmis Mahesigade asemele tulid mahelehmad Konkurents ei lase poes sealiha hinnal veel tõusta Nädala mõte: põllumees põline rikas Ettepanek võtta põllumeestele lisaraha riigireservist hääletati maha Kitsekasvatajad riigi toetusele ei looda Hoone läbimõeldud soojustamine vähendab küttekulu Ilmajutt: õhumasside kaasatoodav ilm on eripalgeline Päikesevitamiin tagab terved luud Noored viljapuud vajavad talverüüd Meelelahutus Koomiks Sudoku
Meie Eesti
21. november 2019
20. november 2019
19. november 2019
5 min
Meelis Mesi: 22 lõhkekeha tunnis Päästeameti demineerimiskeskus on Eestis demineerimistöid teinud alates 1992. aastast. Demineerijate põhiülesannete hulka kuuluvad pommi- ja plahvatusohu kõrvaldamine, veealused demineerimistööd Eesti siseveekogudes ning keemia- ja kiirgusohu kõrvaldamine. Need on kriitiliselt olulised, kuid siiski väiksem osa demineerijate tööst, sest kõige suurema osa, lausa kolmveerandi kõigi pommigruppide (neid on kokku neli – toim) tegevusest moodustab lahingumoona ohutuks tegemine. Enamasti on tegu Esimesest ja Teisest maailmasõjast jäänud lõhkekehadega.
18. november 2019
15. november 2019
14. november 2019
13. november 2019
12. november 2019
6 min
Europoli juht: Euroopas tegutseb üle 5000 kuritegeliku grupi Ühiskondade digitaliseerimine võimaldab neid ka rünnata, seades ohtu senise elukorralduse, kuid selliseid ohte saab tõrjuda innovaatiliste lahendustega, ütleb Euroopa Politseiameti (Europol) juht Catherine De Bolle. Europoli juhina teist korda Eestit külastanud de Bolle, kes valiti peadirektoriks Eesti Euroopa Liidu eesistumise ajal ning allkirjastas töölepingu 2018. aasta kevadel samuti Eestis, pidas 5. novembril ettekande Sisekaitseakadeemia konverentsil «Piiri peal».
11. november 2019
8. november 2019
7. november 2019
6. november 2019
5. november 2019
2 min
Erkki Koort: Prantsusmaa saatkond on kadunud! 1999. aastal, kui NATO otsustas rünnata Serbiat, lõpetamaks verevalamine Balkanil, toimusid ärevad sündmused ka Tallinnas. Vene noored olid Serbia toetuseks kogunenud Ameerika Ühendriikide saatkonna juurde Kentmanni tänaval. Erinevalt 2003. aasta meeleavaldusest siis lõhkumiseks ei läinud. Vanemad inimesed otsustasid samal nädalavahetusel (mis mõistagi rikkus toona minu ja mu kolleegide nädalavahetuse) samuti plakatite ja lippudega vähe ringi uidata ning teha tiiru koalitsioonis osalevate USA, Suurbritannia, Saksamaa ja Prantsusmaa saatkonna juures. Tehtud, mõeldud!
4. november 2019
1. november 2019
5 min
Vene keskkonnakaitsja: Nord Stream 2 torujuhtme rajamist saab veel peatada (7) Jevgenia Tširikova sai 2012. aastal rahvusvahelise Goldmani keskkonnaauhinna Moskva-lähedase Himki metsa kaitsmise eest, kuhu plaaniti ehitada kiirtee. Rahvusvaheline tunnustus ei päästnud teda siiski kodumaal tagakiusamisest ja 2015. aastal kolis Tširikova koos perega Eestisse, jätkates siin võitlust Venemaa looduse eest. Ta on tegelenud Nord Stream 2 küsimusega alates 2017. aastast. Algtõuke selleks andis teave projekti hävitavast mõjust Soome lahe hüljestele ja Eesti piiri taga asuvale Kurgolovo poolsaare kaitsealale.
31. oktoober 2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto