Sisukord
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (2) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda Börsidel käib veresaun «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (1) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (2) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku
Meie Eesti
28. veebruar 2020
27. veebruar 2020
2 min
Mart Murdvee: miks targad on ikka vaesed? Au ja kiitus õpetajatele, sest PISA tulemused on suurepärane saavutus meie haridussüsteemile. Ühtpidi võib imestada, kuidas nii madala rahvusliku kogutoodanguga inimese kohta (RKT per capita, Eesti residentide toodetud ja müüdud toodang sõltumata riigist) – 34 096 USA dollarit – saavutame nii häid tulemusi hariduses. Aga küsimuse võib pöörata ka ümber – kuidas nii hea hariduspotentsiaaliga jõuame nii viletsate majandustulemusteni?
26. veebruar 2020
22. veebruar 2020
2 min
Erkki Koort: Eesti ambitsioonid ÜRO Julgeolekunõukogus Eesti ambitsioon ÜRO Julgeolekunõukogu mittealalise liikmena saab üha selgemaks, muutudes samal ajal ka segasemaks. Välisminister Urmas Reinsalu tõi oma majandusjulgeoleku konverentsil peetud kõnes esile kaks peamist suunda, mille on sõnastanud vabariigi valitsus ja mida Eesti ÜRO Julgeolekunõukogus järgib. Esiteks meie enda rahvuslikud huvid. Tõsi, need tuleb alati seada esikohale, kuid kas me suudame neid alati arusaadavalt sõnastada? Teine peamine suund on seista vastu agressioonile. See on ka meie peamine rahvuslik huvi, sest väikeriigi suur võimalus on, et superjõud järgivad kokkuleppeid. Kui agressor saab vabalt tegutseda, puudub väikeriikidel võimalus ennast kaitsta.
21. veebruar 2020
20. veebruar 2020
8 min
Asendusarstid päästavad päeva Märke perearstipõuast leiab mitmest paigast Eestimaal. Aasta tagasi jäid perearstist korraga ilma Setomaa ja Palamuse elanikud ning osa Valga inimesi, suvel osa Audru rahvast, sügisel ähvardas sama saatus Risti elanikke ja aasta lõpus pani ameti maha üks Haap­salu perearstidest. Kõigis kuues kohas töötavad praegu asendajad. «Oleme juba kümme aastat ajutiselt asendanud Tsirguliina nimistut, mis vahepeal on jõudnud kolida Valga linna,» lausus Terviseagentuur OÜ omanik Madis Tiik, kes püüab viimased 15 aastat perearstikriisi asendusarstidega edasi lükata.
2 min
Kadri Tammepuu: lahendusi perearstide nappusele (1) Kümne aasta jooksul vähenes perearsti nimistute arv 20 võrra: 805-lt 786-le. Täna piisab veel kahe käe näppudest, et kriisikoldeid Eesti eri paikades kokku lugeda, aga probleem süveneb. Pool aastat tagasi töötas 57 nimistuga perearsti, kelle vanus ületas 70 eluaastat. Kuus kuud hiljem on eakate tohtrite arv kasvanud 65-le ja kui siia lisada ka ajutised asendajad, siis on iga kümnes perearst vähemalt 70-aastane ja kolmandik neist vanusevahemikus 60–69 eluaastat.
19. veebruar 2020
3 min
Aimar Altosaar: Eesti rahva küpsustunnistus Tuhandetest rahvastest maailma ajaloos on omariikluseni jõudnud väga väike osa. Veel vähem on rahvaid, kes võivad 21. sajandil võrdsetena teiste hulgas mõjutada kogu maailma poliitikat, nagu seda saab teha Eesti ÜRO Julgeolekunõukogu ajutise liikmena ning NATO ja Euroopa Liidu koosseisus olles. Peame seda loomulikuks ega mõtle tavaliselt ime üle, kuidas vaid miljoniline rahvakild on olnud palju edukam kui meist kümneid kordi suuremad rahvad.
18. veebruar 2020
17. veebruar 2020
14. veebruar 2020
13. veebruar 2020
31. jaanuar 2020
13. veebruar 2020
12. veebruar 2020
11. veebruar 2020
2 min
Erkki Koort: eesistumiseni läbi argipäeva Eesti on saanud taas eesistujaks. Seekord pole me eesistuja Euroopa Liidus, sest sinna on veel pisut üle kümne aasta aega, ega ka ÜRO Julgeolekunõukogus. Meie seekordne eesistumine on kaunis kodulähedane, kuid ikkagi oluline, sest oma särk ongi ihule ligemal. Eesti eesistumine Põhjamaade ja Balti riikide piirkondlikus koostööformaadis (NB8) ning kolme Balti riigi formaadis (B3) keskendub lähiregioonile, kuid selle piirkonna riigid mõjutavad poliitikat kogu maailmas.
10. veebruar 2020
7. veebruar 2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto