Nädal
31. juuli 2021
AK ⟩ Vahur Laiapea: kes on süüdi? (3) Koolipõlves nägin pealt vastikut ja valusalt meelde sööbinud juhtumit. Minust paar aastat vanema klassi poisid panid kooli tualettruumis põrandale pikali oma klassivenna. Klassivend jäi sellele räpasele põrandale, sest ei suutnud tõusta. Tõusta ei suutnud ta sellepärast, et oli põdenud lastehalvatust ja liikus vaevaliselt – jah, küll omadel jalgadel, ent ennast maast püsti ajada ta kärbunud lihaste abil ei suutnud. Tema klassivennad teadsid seda. Mõned neist lõbustasid ennast, vaadates poisi abituid katseid end alandusest püsti ajada. Alandusse langesid ju tegelikult need, kes ta pikali panid, aga see on ühe teise loo teema.
AJA AUK ⟩ Elas ise, aga eelkõige lasi teistel elada Üheksakümnendad tõid maailma palju asju, muu hulgas ka glitch-muusika. See on siis muusika, mis rakendab tõhusalt elektroonilisi või isegi täpsemalt öeldes digitaalseid vigu, eelkõige müra. Selle žanri või esteetika – või kuidas olekski seda üsna hajusat suurust kõige parem määratleda – olulisemad plaadifirmad ja sõnumitoojad olid Mille Plateaux ja Mego. Eelmisel nädalal saabus uudis, et Mego rajaja Peter Rehberg on 53-aastasena ootamatult surnud.
Jumalad pidutsevad öösel Uus-Inglismaa elitaarse Hampdeni kolledži veelgi elitaarsem grupp klassikalise filoloogia tudengeid püüab oma karismaatilise õppejõu Julian Morrow’ seminaridest innustust saanuna meie päevil läbi viia viimati Vana-Kreekas peetud bakhanaali, müsteeriumit, saavutada dionüüsilise hulluse olekut, väljuda oma mina raamidest ja kogeda väljapoole surelikkuse piire jäävat. Nad proovivad seda füüsilist ja vaimset staadiumit saavutada küll alkoholi, narkootikumide, mürkide, palvete, meditatsiooni ja paastumisega, kuni lõpuks imekombel see neil talvises metsas kuidagi õnnestubki.
nädala toidukoht ⟩ Väike Kreeka keset Pärnut Paljude väärt toidukohtade arvustusi tuleb alustada tõdemusega, et tegemist on peidetud pärliga. Ka sel korral. Sest esmapilgul tundub Pärnus spaahotelliga ​Estonian Medical ühes majas asuv Oregano soome turistidele tehtud restoranihindadega sööklana. Muljet aitab toita teadmine sama hotelli hommikusöögilaua «lihtsusest». Aga mitte ainult: Oregano on avatud reedel, laupäeval ja pühapäeval, seega võib mõnel teisel päeval mööda jalutades arvata, et restoran on uksed jäädavalt sulgenud.
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto