Sisukord
Eesti
26.09.2020
Kõigi kolme advokaadibürooga kontaktid loonud investeerimispankur: ma ei ole Freeh’ ja Eesti riigi vahendaja (12) Eesti Eesti lühiuudised Ametid selgitavad: mis saab perevägivalla ohvrist pärast pöördumist edasi? (4) Toomas Frey (13.12.1937 – 23.09.2020) – ökoloog suure algustähega Autoentusiast võitleb roosteussiga Šimpansid saavad jälle õueaedikus uneleda Ossinovski: keskkonnaministeerium on metsapoliitikas tohutult läbi kukkunud Majandus Esimest investeeringut tehes jälgi kulusid Olulist roheenergiaga tegeleva Ignitise IPOst Välismaa Välismaa lühiuudised Komimaa riigipeaks valiti eesti juurtega viroloog (2) Hiina saadab tiibetlasi sunnitööle Prantsuse neiu sai seeliku kandmise eest sinise silma (12) Tasmaania rannal hukkus 380 vaala USA valimised 2020 ⟩ Vabariiklased loodavad ülemkohtust valimiste päästjat Arvamus Anneli Porri: «Kunst ongi ebastabiilne, paikapanematu, pidevalt uuenev ja eest ära nihkuv» (4) Video ⟩ Kunst sinu ümber. Kunstnik Maria Kapajeva: «Emaks saamine on valik, mitte elementaarsus» (2) Toomas Kiho: mets ja ohutu liiklemine Juhtkiri: Tiibeti õiguste eest (1) Aarne Seppel: Isamaa vajab peeglit Aavo Kärmas: muudame Eesti suureks taastuvelektritootjaks (1) Kultuur Anneli Porri: «Kunst ongi ebastabiilne, paikapanematu, pidevalt uuenev ja eest ära nihkuv» (4) Video ⟩ Kunst sinu ümber. Kunstnik Maria Kapajeva: «Emaks saamine on valik, mitte elementaarsus» (2) Sport Pariisis puudub neli esikümne naist, kuid see ei tee Kontaveidi-Kanepi elu hõlpsamaks Spordi lühiuudised FC Flora jõudis unistuste maa lävele Pealinna võimutsemine suretab Eesti sporti (1) Merendus Viking Line’i riskantsed manöövrid Ahvenamaal Merenduse lühiuudised AK Anneli Porri: «Kunst ongi ebastabiilne, paikapanematu, pidevalt uuenev ja eest ära nihkuv» (4) Ruth Bader Ginsburg ehk kurikuulus RBG Marti Aaviku essee: kana külmutamine ajakirjanduses EKI keelekool: kuidas õigesti adresseerida? Taavet võidab Koljatit kübersõjas Marek Strandberg: ja valgus saigi! Prohveti minoorsed sõnad Kes oli Artur Sirk? Video ⟩ Kunst sinu ümber. Kunstnik Maria Kapajeva: «Emaks saamine on valik, mitte elementaarsus» (2) Vikerkaar loeb. Mida teha pärast orgiat? (1) Romaan noore naise ja vana mehe hingesugulusest Ajastupilt täiustub Nädala plaat. Marilyn Mansoni luupainajate väljanäitus Aja auk. Rikkuse diskreetne võlu ehk Bryan Ferry 75 Nädala plaat. Kas me tahame Marilyn Mansonit? Juurikas. Kiired ja osavad Meelelahutus Koomiks Sudoku
Eesti
26. september 2020
6 min
Ametid selgitavad: mis saab perevägivalla ohvrist pärast pöördumist edasi? (4) Vägivalla ennetuskampaaniad toovad tänavapilti mitmesuguste tugikeskuste ja ohvriabi telefoninumbrid. Pere- ja lähisuhtevägivallast jagatud kogemusi edastavad blogid ja intervjuud. Seda, mis ulatuses ametid aga ohvrite ellu sekkuvad või kuidas tegelikult toimivad, teavad vaid need, kel isiklik kokkupuude. Kuigi tänavuse esimese poolaasta statistika järgi pöördub nõustajate poole aina rohkem pere- ja lähisuhtevägivalla ohvreid, jääb paljudel endiselt julgusest vajaka. Nagu ametid ise nendivad, takistab numbri valimist suuresti hirm suurema pahanduse ees.
9 min
Kõigi kolme advokaadibürooga kontaktid loonud investeerimispankur: ma ei ole Freeh’ ja Eesti riigi vahendaja (12) Eelmisel nädalal tuli riigikogu infotunnis ilmsiks, et Louis Freeh’ advokaadibürooga võttis Eesti riigi nimel esimesena ühendust Londonis tegutsev investeerimispankur Ragnar Meitern. Kurioosne on see põhjusel, et Eestist pärit Meitern on nüüd ka hanke võitnud Freeh’ meeskonnaliige, kes hakkab Eestit rahapesuga seotud uurimises esindama. Meitern, kes koos Freeh’ga sel nädalal Eestis käis, rääkis kolmapäeval usutluses Postimehele, et aitas rahandusminister Martin Helmel (EKRE) kontakti luua ka teise kahe bürooga, kellele riik pakkumise tegi.
25. september 2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto