Eesti
18. jaanuar 2021
16. jaanuar 2021
Eesti juurtega poliitik kaotas Panama varandusega seoses Rootsis maksuvaidluse (2) Nynäshamn on Stockholmist umbes tunnise rongisõidu kaugusele jääv idülliline sadamalinnake. Siit viivad laevaliinid muuhulgas Lätti ja Gotlandile, kuid pimedas detsembriõhtus võlub Nynäshamn ennekõike oma tillukeste kohvikute ja restoranidega, mis Rootsis mõistagi lahti koroonapandeemiale vaatamata. Kodude aknaid kaunistavad punaselt kumavad seitsmeharulised jõulutähed ning kõrgelt kaljurahnult valvab üle 13 000 elanikuga linnakese teravatipuline kirik. Seda idülli valitseb alates 2018. aastast koos oma koalitsioonikaaslastega moderaat Harry Bouveng – ilmselt kõige kuulsam eesti poliitik, kellest te kunagi midagi kuulnud ei olnud.
reading time 5 min lugemist
Hauarüüstaja tegi 44 000 euro eest kahju Eelmisel nädalal põhjustas Järvamaal poleemikat kuude viisi Paide Reopalu surnuaia ristidelt vasest nimesilte lahti kangutamas käinud oranži jalgrattaga liikleva mehe isiku tuvastamine – Järva Teatajale saadetud piltide järgi tuvastati mehe isik pelgalt minutitega ja politsei alustas kriminaaluurimist. Kui eelmisel kolmapäeval andis vanametalliettevõte Kuusakoski politseile üle 161 Paide Reopalu kalmistult pärit nimetahvlit, siis kahtlustatav andis hiljem oma panipaigast nii palju lisa, et tagasi saadud metallplaatide hulk suurenes 200ni.
reading time 3 min lugemist
Kaja Kallase okkaline tee võimule (100) Kolmandat päeva Keskerakonnaga koalitsioonikõnelusi pidava Reformierakonna juhil Kaja Kallasel on peaministritool juba käega katsuda, kuid mitte veel käes. Pärast Keskerakonna, EKRE ja Isamaa võimuliidu lagunemist sel nädalal tegi president Kersti Kaljulaid ettepaneku uus valitsus moodustada talle. Ent sama ettepaneku tegi Kaljulaid Kallasele ka 2019. aasta kevadel, kui Reformierakond võitis riigikogu valimised ja ikkagi opositsiooni mängiti. Kas seekordki saab midagi untsu minna?
reading time 7 min lugemist
15. jaanuar 2021
Päästja Aa küla tuleõnnetusest: see oli väga napp pääsemine (1) Lüganuse vallas Aa külas teisipäeva hilisõhtul hooldekodu põlengut kustutada aidanud päästeameti Rakvere korrapidamisgrupi operatiivkorrapidaja Madis Moor kirjeldas Postimehe palvel traagilist sündmust. Ehkki õnnetus nõudis kolme hooldekodu elaniku elu, hoiti päästetöödel tagala juhina tegutsenud Moori ütlusel Lüganuse vallaametnike, politsei-, kiirabi- ja päästetöötajate ühiste pingutuste tulemusena ära võimalik katastroof.
reading time 3 min lugemist
14. jaanuar 2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto