Sisukord
Sport
26.10.2020
EESLIINIL ⟩ Tallinnast Mägi-Karabahhi suundunud armeenlane: «Ma oskan kasutada üheksat relva» (29) Eesti Kross: kuritegeliku pakti tühistamine peaks laienema ka baltisakslastele (37) Riigikogu peab arutama homoabielu seadustamist (57) Saaremaa surmasohver kihutas juba Kuressaares (2) Eesti lühiuudised Läti politsei tabas Lasnamäe tapmises kahtlustatava mehe Ametnikud vilistasid lasteaia turvameetmetele Haigekassa ei taha laste ravitoitu kompenseerida Majandus Lubatud koroonarahast ei paista veel sentigi Eesti teadlase uuring: keskkond mõjutab tugevalt alkoholi tarbimist Majanduse lühiuudised Ootamatu petuskeem: firma annab palga asemel töötajale laenu (14) Välismaa Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE ⟩ Hispaania koroonasegadus õõnestab usaldust (2) Pandeemia surub vaimselt haiged ahelatesse Sloveenia peab tähtsaimaks ELi piiri pidama saamist Arvamus Juhtkiri ⟩ Kultuurne sõnavabadus (5) Marek Strandberg: tuumajaama läbinähtav ehitus (10) Jaan Aiaots: metsandus vajab stabiilset arengut (3) Neeme Raud: kui kõike on liiga palju (3) Robert Bunder: toetad abielureferendumit, toetad diktatuuri? (43) Peeter Järvelaid: õiguslik vaade pensionäride vaesusele (1) Rein Raudsalu: millist tõde Estoniast tahame teada? (46) HARIDUS ⟩ Aimar Ventsel: märkmeid põlisrahvaste keelte surnuks kaitsmisest Venemaal HARIDUS ⟩ Mihkel Kunnus: palgalõhest põlis- ja kultuurrahva vahel HARIDUS ⟩ Ilmar Tomusk: kliendil on alati õigus nõuda eestikeelset teavet ja teenindamist Kultuur Et sõnum ei sumbuks sõnadesse... Kultuurist lühidalt Filmiarvustus ⟩ Borat saabub Eestisse (2) Sport Alistamatu Kotkas lahkus suurelt areenilt (1) Kristjan Ilves tahaks võistelda, kuid peab veel kannatust varuma Suure kärata tööd rügav Kaspar Treier on tõusmas Eesti korvpalli üheks suuremaks tegijaks (3) Tartu Nagu välk selgest taevast: rong Reola peatuses enam ei peatu (2) Aet Rebane: väga lihtne on olla halb ema Eestlaste nutikerised vallutavad Ameerikat Distantsõppel käinud koolid lähevad klassiruumidesse tagasi Tartu lühiuudised Kuldking vaeb tantsupaare neid pingeritta seadmata Uue hooldekodu nimel läheb mõis oksjonile Kriminalistikaõpetaja tudengile eksamil: juba palju parem, aga ikka veel väga halb Meelelahutus Koomiks Sudoku
Sport
26. oktoober 2020
Alistamatu Kotkas lahkus suurelt areenilt (1) Eile oli taas suur päev 32-aastasel vabavõitlejal Habib ­Nurmagomedovil, kes alistas UFC 254 võitlus­õhtul 31-aastase Justin Gaethje. Võidu järel teatas ta oma poolehoidjatele, et on otsustanud karjäärile joone alla tõmmata. Dagestanist pärit võitlejale oli see karjääri 29. triumf, kaotusi pole tal ühtegi. Vähemalt ­praegu võib arvata, et Nurmagomedov ei alistugi kellelegi, sest ta on andnud lubaduse suurele areenile enam mitte astuda.
24. oktoober 2020
Jaanus Kriiski kolumn. Võidu mõiste devalveerimine Kõigil spordihuvilistel on meeles mitmeid hetki, kus ühe või teise kaasmaalase medalivõit on toonud kananaha ihule, rõõmupisara silmanurka ja kurku on tõusnud klomp. Olgu selleks üks 1988. aasta kesköö, kui Allar Levandi tõi koos esimeste vabadusepuhangutega üle aegade jälle eestlastele medali taliolümpialt; kui Erika Salumäe võitis 1992. aastal taasiseseisvunud Eestile esimese olümpiakulla; või juba uuest ajast, kui Kelly Sildaru on teinud imeliste ja riskantsete elementidega etteasteid pargisõidus.
23. oktoober 2020
22. oktoober 2020
21. oktoober 2020
Hyundai peakontoris toimus muutus, mis näib nende WRC-programmile kurjakuulutav (2) Ralli MM-sarjas tuleb 2022. aasta murranguline. Valitsevast WRC-klassist saab Rally1 ja suurima uuendusena lisandub autole hübriidajam. Algse kava järgi pidid meeskonnad uusi autosid testima hakkama juba tänavu, kuid eelmisel nädalal Rahvusvahelisest Autoliidust (FIA) tulnud teate põhjal on see edasi lükatud vähemalt veebruarini. Põhjuseks uue hübriidtehnoloogia valmistaja Compact Dynamicsi põhjustatud viivitus, mistõttu hilinevad vajalike detailide tarned tiimideni.
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto