Arvamus
18. jaanuar 2021
16. jaanuar 2021
Hillar Teder – helde, teatud tingimustel (4) Küllap mõtles nii mõnigi inimene sellel nädalal samamoodi nagu ärimees ja olümpiakomitee juht Urmas Sõõrumaa, kes ütles: «Minu mõistus tõrgub seda uskumast. See ei saa olla reaalne.» Ärimees Hillar Teder, kes on vaid mõne aasta eest altkäemaksu andmisega vahele jäänud, lubas prokuratuuri kahtlustuse järgi teenete eest miljonit Keskerakonnale (kes on samas kohtuasjas karistada saanud) ja avalikustamata summat rahandusministri nõunikule Kersti Krachtile.
reading time 1 min lugemist
15. jaanuar 2021
AK ⟩ Enesetappe saab ära hoida, kui õigel ajal ja teadmistepõhiselt sekkuda Äsja ilmus Eesti suitsidoloogia tippteadmisi koondav raamat «Advancing Suicide Research» («Enesetappude uurimise edendamine», Hogrefe, 2021). Eesti suitsiidikäitumise uurijad, raamatu kaasautorid, Eesti-Rootsi Vaimse Tervise ja Suitsidoloogia Instituudi (ERSI) teadlased, Tallinna Ülikooli professor Airi Värnik, Tallinna Ülikooli professor Merike Sisask ja rahvastikuteaduse doktor Peeter Värnik valgustavad raamatu teemasid ja küsimusi lähemalt, sealhulgas ka enesetappude ärahoidmist: võimalikke sekkumisi, mis on olnud tulemuslikud.
reading time 8 min lugemist
Marianne Paimre: eakate üksinduse vastu internetiga (1) Viimasel ajal on tõusnud teemaks paljude Eesti vanemaealiste õnnetuvõitu ja üksildane elu. Sellele on aidanud kaasa Covidi levik, eneseisolatsioon ja piiratud võimalused eakaid sugulasi külastamas käia. Uuringud ja välisajakirjandus toovad esile interneti ja tehisintellekti tänuväärt rolli eakate üksinduse vähendamisel ja õnnetunde suurendamisel, seda ka pandeemia tingimustes, kirjutab Tallinna Ülikooli digitehnoloogiate instituudi õppejõud Marianne Paimre.
reading time 3 min lugemist
14. jaanuar 2021
13. jaanuar 2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto