Sisukord
Postimees
27.02.2020
Eesti ravi- ja riigiasutused on koroonaviiruseks valmis Eesti Vox populi: kas koroonaviirus hirmutab? Eestlane Tenerifel: mingit viirusepaanikat pole Valitsus lükkas hoolduskindlustusmaksu idee laualt sahtlisse (1) Talv jõudis lõpuks Eestisse Majandus Linnahallile ulatasid abikäe üleaedsed (1) Walt Disney juht astus ootamatult tagasi Välismaa Ajajoon: kuidas Covid-19 Hiinast maailma levis KOHALIK VAADE. Itaaliat räsib viirusega samavõrra hirm ja valeinfo Ukraina ülemraada spiiker: valimisi ei saa pidada ajutiselt okupeeritud aladel Kara-Murza andis FBI kohtusse India usutüli muutus erakordselt veriseks Arvamus Juhtkiri: nii ei saa rallit sõita Marti Aavik: viirus ja vändaga raadio Raul Rikk: kelle tehnoloogiast sõltume? Loretta Kruusimäe: puue kui praktiline takistus armastusele Sergei Metlev: sinimustvalge defitsiit 14 välisministrit: kodusõja lõpetab vaid kokkulepe Erkki Koort: miljon põgenikku Sindi kandis Meie Eesti Maaja Vadi: halb juhtimine toob vinduva töötüli Mare Teichmann: ettevaatust – tervist ohustav töökeskkond Kadri Tammepuu: juhtimispraagist ilustamata Mart Murdvee: miks targad on ikka vaesed? Kultuur Lummav ja groteskselt stressi tekitav film Seebivaht ühiskonna ideaale ei kanna Kuidas mõista käsutäitjaid? Filmide tegemine on kui puhkus Sport Kompromissi ei leitud – Rally Estonia jääb sel aastal ära Maria Šarapova jättis tennisega hüvasti Maa Elu Pooled hundid jäävad küttimata Nädala mõte: ei tahaks ka tasuta Maamehe üllatus: päikesepaneel võib loodust kahjustada, diiselgeneraator mitte Kevadel metsas toimetades tuleb lindudele mõelda Seakatk andis tõuke rajada oma tapamaja Frank Kutteri tööprotsess võimaldab stressivaba liha Soid taastatakse järjest enam Looduslike võtetega haigusele vastu Milline võib tulla kevad ja suvi? Tomatikasvatajad jahivad uusi sorte Mees ehitas vaatetorni asemel tornsauna Tartu KIRI: kuidas küll kaitsta oma vara? Martin Kallasmaa: jagatud auto on ühiskonnale kasulikum Osa kiibiga koeri siiski ei leita üles Ahhaa keskuses valmis erakordne orienteerumisrada Burgerikiosk ja Delta võistlevad parima tiitli nimel Tuttpütt – kergesti äratuntav, ent siiski vähetuntud Meelelahutus Koomiks Sudoku
Majandus
24. august 2019
23. august 2019
21. august 2019
19. august 2019
17. august 2019
4 min
Lätlased suruvad Eestis paadihindu alla Eesti väikelaevatootjad valmistavad üle 300 paadi aastas, kallimad purjekad ja suured mootorpaadid lähevad välismaale, koduvetele jäävad paar-kolm tuhat eurot maksvad väiksed mootor- ja aerupaadid. Suurem osa väikelaevade registris mullu esmaregistreeritud enam kui 1300 alusest saabus Eestisse piiri tagant, nende hulgas arvukalt kasutatud paate. Eesti paaditootjatele teeb muret, et kodumaisele kvaliteedile eelistavad ostjad Läti soodushinda.
16. august 2019
15. august 2019
14. august 2019
13. august 2019
12. august 2019
10. august 2019
4 min
Paadilaenutusest kasvas välja korralik merepralle Pärnu lennujaama kõrval Sauga jõe vasakkaldal üle 60 paadikoha haldav Kaluriküla on astunud otsustavalt festivalikorraldajate turule. Tänavu teist korda peetud Pärnu merepäevade kõrval on Kaluriküla programmis 15 rahvapidu ja üritust, nende hulgas jaanipäev ja Skandinaavia maades kuulus vähipidu. Weekendi publikuarvuga Kaluriküla küll veel ei konkureeri, kuid ka 3000–5000 külastajaga üritusi on suudetud kasumlikult korraldada.
9. august 2019
8. august 2019
7. august 2019
6. august 2019
5. august 2019
3. august 2019
2. august 2019
8 min
Brüsselist naasev Maive Rute: Eestis on rohkem vabadust (15) Oktoobrist Eesti Panga asepresidendi ametisse asuv Maive Rute tuleb kodumaale pärast 15 tööaastat Brüsselis ning näeb Eesti elu üllatavalt positiivses valguses. «Minul on väga sügav usk, et hoolimata vahepealsetest tõmbetuultest on Eesti pikas plaanis õigel teel,» ütles ta intervjuus Postimehele. «Meie ühiskondlikud kokkulepped ja normid annavad inimestele suurema vabaduse eneseteostuseks. Meie sotsiaalsed reeglid ei kirjuta nii palju ette kui näiteks Lõuna-Euroopas.» Kui Rute poleks riigiametisse saanud, oleks tema teine valik olnud erasektor, aga seal poleks ta enda sõnul saanud kasutada poliitikate kujundamise kogemust
1. august 2019
31. juuli 2019
27. juuli 2019
4 min
Investor Mari sai kaks valusat hoopi, aga portfell puhkes õide Mul jooksis õnnevärin läbi keha, kui keset juulit oma investeeringute seisu vaatasin. Kui mäletate, siis veel aasta alguses langes minu investeeringute koguväärtus korraks isegi alla algselt panustatud 20 000 euro. Ja kui ma siis avasin päikese eest varju otsides oma telefonis pangaäpi ja nägin, et mu investeeringute koguväärtus on kasvanud üle 22 000 euro ehk poole aastaga kümnendiku võrra, siis tuli tõesti naeratus näole. Tundus, et olen lõpuks ree peale saanud.
31. jaanuar 2020
26. juuli 2019
25. juuli 2019
24. juuli 2019
3 min
Kas Euroopa Keskpank üllatab jälle? Täna ja homme on Eesti Panga presidendina oma esimesel Euroopa Keskpanga (EKP) nõukogu koosolekul osaleval Madis Mülleril põnevad ja ilmselt väga tuliseks kiskuvad arutelud selle üle, kas lõdvendada niigi lõtva rahapoliitikat nüüd või alles septembri alguses. Tehnilistel põhjustel (vaata lisalugu) Müller seekord hääletada ei saa, ent oma arvamuse selle kohta, kas langetada keskpanga baasintressi või kasutada rahapoliitika leevendamiseks muid instrumente, saab ta teistele nõukogu liikmetele edastada küll.
23. juuli 2019
22. juuli 2019
19. juuli 2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto