Sisukord
Postimees
20.01.2020
Tallinnas Kalamajas leiti uus kalmistu Eesti Tartu pikaaegne võimuliit tüürib lahutuse poole (10) Võimuliit ajab laste kodakondsuse asjas oma jonni (6) Minister Kiik jälle ministrite Helmete hambus (28) Majandus Eesti maksumaksja doteerib Hiina nänni tellimist (10) Laokil autoromud korjatakse kokku Välismaa Liibüa konflikt lööb suurriikide vahele lõhe (3) Moskva vähihaigla õudused iseloomustavad probleeme Vene tervishoius Taani maaväe ülem: saadame Eestis teisele poolele sõnumi valmisolekust (1) Arvamus Juhtkiri: sisseränne vs. väljaränne (5) Aleksei Lotman: Eesti riik vajab küpseid metsi ka 150-aastasena (12) Kalev Stoicescu: algas üleminek Putinilt Putinile Kaja Kallas: valitsuse punased jooned murrab koostöö riigikogus (9) Ahti Asmann: kas Eesti on valmis loobuma põlevkivist 125 miljoni euro eest? (2) Andi Hektor: nii nad tapsidki meie rahvuskultuuri (4) Meie Eesti Piret Järvela: kas eksam või eksamilaadne toode? Martin Ehala: avameelselt hindamisest Kaidi Kolsar: kui hinne sõltub hindajast Kultuur Paks Värdjas, kõrged kontsad ja rahvuskonservatism (1) Õnneauk vanadekodu seinas Puudulik katse portreteerida koreograafe Sport Kas Kalev/Cramo murrab nukra mustri? Ajalugu teinud McGregor noomis «eksperte» Mudast priiks ja pilk unistuse poole. On’s see reaalne? Haaland esimest, Haaland teist, Haaland kolmandat korda! Sildaru oodatud kuld, mis tuli arvatust napimalt (2) Tartu Müts-müts! veeres mürakas kivi ja prantsatas läbi kuuri katuse (2) Oravad lahendavad Tartu võimukriisi Selgusid Tartu uute aukodanike kandidaadid Kunstimuuseum kavandab Raadile skulptuuriparki Professor Peep Talving vaeb kliinikumi usalduskriisi ja pakub nõu, mida teha Artur Kuusi karikatuur: don Toots ja Sancho Panza Meelelahutus Koomiks Sudoku
Kultuur
20. jaanuar 2020
5 min
Paks Värdjas, kõrged kontsad ja rahvuskonservatism (1) 1967. aastal küsis presidendiks kandideeriv Richard Nixon ühe salvestuse eel, miks ta peab tegelema sellise tsirkusega nagu televisioon. Seda kuulis pealt produtsent Roger Ailes (1940–2017), kes vastas, et kui Nixon peab televisiooni tsirkuseks, siis ta kaotab valimised. Nixon palkas Ailesi oma meedianõunikuks ning 1968. aastal valiti Nixon presidendiks. Ailes oli hiljem konsultant ka Ronald Reagani ja George Bush vanema presidendikampaaniate juures ning temast sai aastatega mõjuvõimas produtsent ja meediategelane.
17. jaanuar 2020
16. jaanuar 2020
5 min
Vanasti oli rohi sinisem? Inimene on seletamatu bioloogiline ime. Koos seletamatute – ning ilmselt parandamatute – tarkvaravigadega. Üks neist ilmneb asjaolus, et iga selle bioloogilise liigi esindaja näib olevat peaaegu alati veendunud, et hea on seal, kus teda pole. Noortel asub elu müütiline kuldaeg enamasti tulevikus, keskealistel lähiminevikus või lähitulevikus ning hiliskeskealistel ja eakatel minevikus. Mis tähendab ühtlasi, et ootus ja rahulolematus lähevad teatud vanuses sujuvalt ja pöördumatult üle kahetsustega tembitud kibedaks nostalgiaks. Lootus jõuda kuhugi välja asendub sooviga pääseda tagasi sinna, kust sai tuldud.
15. jaanuar 2020
14. jaanuar 2020
10 min
Kui kuulaja ei tule Pia Frausi juurde, siis Pia Fraus tuleb kuulaja juurde 20. jaanuaril ilmub ansambli Pia Fraus kuues album «Empty Parks». Plaadi produtseeris ja miksis USA indie-legend John McEntire. Pea veerand sajandit tegutsenud ansambli Pia Fraus eelmine album «Field Ceremony» nägi pärast mõningast pausi ilmavalgust 2017. aastal. Uue albumi «Empty Parks» esitluskontserdid on reedel Tallinnas Von Krahlis ja laupäeval Tartus Armastuse Saalis ning kuu lõpus põrutab bänd Jaapanisse. Pia Frausi asutaja, kitarrist ja laulja, «Empty Parksi» kõigi palade autor ja arranžeerija Rein Fuks peab uut albumit bändi diskograafia kõige popimaks.
13. jaanuar 2020
9. jaanuar 2020
8. jaanuar 2020
7. jaanuar 2020
6. jaanuar 2020
5 min
Tulipunase lillekese õnn ja õõv Kui taimed kinolinal inimkonda mulla alla saadavad, siis on enamasti tegemist pigem B-kategooria õudusfilmidega, nagu «Triffide päevad», «Tapjatomatite rünnak» või «Aeg on käes...». Nüüd lisandub sellele võrdlemisi salongikõlbmatule seltskonnale märksa väärikam esineja: mulluses Cannes’i võistlusprogrammis esilinastunud draamas «Väike Joe» aretavad teadlased välja taime, mille lõhn teeb inimesed õnnelikumaks. Peagi ilmneb, et ilusad punaseõielised taimed toovad inimestes esile teisigi muutusi... või on tegemist pelgalt paranoiaga?
2. jaanuar 2020
5 min
Kõige lõbusam «Tähesõdade» film läbi aegade – aga milleks? (1) Läks tarvis kolme filmi, et «Tähesõdade» saaga ja universumi fännilegi jõuaks kohale, et terve see uus, kolmas filmitriloogia on täiesti mõttetu. Pandagu tähele: neid filme on olnud väga nauditav vaadata, aga kui neis jutustatud loo üle mõtlema jääda, saab kiiresti selgeks, et varasemas kuues filmis vaatajani toodud lugu ei vajanud seda järge absoluutselt. See on eriliselt kunstlikult tollele külge poogitud.
30. detsember 2019
3 min
Jalutuskäik ebamaises varjumetsas Olla kinnises puuris, aga samas tunda end metsas eksinuna. Näha abstraktseid varje seintel, mis vahetavad kohti, ümbritsevad sind oma mõistatuslike tähendustega. Üks Maire Männiku (1922–2003) teoste võludest on kindlasti nende omapärane loodusgootika. Palju andis minu näitusekogemusele juurde ka tema peamine materjali valik – kips. Kipsi on küll keeruline restaureerida, kuid selle omapärane välimus annab Männiku teostele väga palju juurde.
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto