Tartu
22. september 2021
21. september 2021
Amet tuvastab järjest rohkem loomade väärkohtlemist (1) Kuti on Nigula tänava malbe koeramürakas, kes veel selle aasta aprillis veetis oma päevi meetrise lehmaketijupi otsas kruusa ja sopa sees. Eesti loomakaitse liidu (ELL) ning põllumajandus- ja toiduameti (PTA) ühiste pingutustega õnnestus tema omanikule õpetust anda ja see koer jäi omanikule tingimusel, et tema eest kantakse edaspidi paremini hoolt. Tihti ei ole aga seesuguste juhtumite korral PTA-l muud valikut, kui peremehelt loom ära võtta, sest tema pidamise tingimused seavad ohtu looma elu ja tervise.
Toomas Jürgenstein: EKRE ei soovinud rahvahääletust (3) Üle kahe kuu tagasi avaldas Jaak Valge artikli «Tartlased otsustagu ise ja otse!» (TPM, 2.7) ning esitas idee korraldada koos kohalike valimistega ka rahvahääletus plaanitava südalinna kultuurikeskuse asukoha üle. Põhjendasin mõni päev hiljem artiklis «Rahvaküsitlus ei ole valimispropaganda» (TPM, 7.7), miks ei ole see minu meelest hea idee: esiteks ei jõua, teiseks oli riigikogu otsus tolleks hetkeks veel vastu võtmata ning kolmandaks, kultuurikeskus on osa Tartu arengust, mida ei tohiks valimistel eraldi välja tõsta.
20. september 2021
KAKS VIDEOT ⟩ Venemaa staari üllatas Eesti piirivalve Suve algusest saati näitab ETV reedeti melodraamasarja «Ljudmila Gurtšenko», mis maalib südamliku pildi särtsaka filmi- ja teatrinäitleja ning estraaditähe elust. Seriaali peategelane on käinud isiklikult ka tartlaste ees. Pärast augustis 1994 Vanemuise kontserdimajas toimunud kontserte intervjueeris staari Tartu Televisiooni toimetaja Ago Pärtelpoeg, kes leidis kasseti videoga üles ja andis nüüd meie veebilehe lugejaile vaadata.
17. september 2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto