Sisukord
Postimees
05.06.2020
Valmisolek teiseks viiruselaineks tekitab küsimusi (2) Eesti Eesti lühiuudised 136 aastat Eesti lipu sünnist Uus suund kopsuvähi ravis Eesti haridusnipid pandi müüki (1) Austria võimud esitasid Andreas Veerpalule kriminaalsüüdistuse Kirjanik tšättis end Armastusesaalist kohtusaali (2) Tondilossid meelitavad lapsi ja kodutuid (2) Majandus Eesti üks rikkaim ettevõtja: kõige tähtsam on hoida inimesed kodumaal (13) Majanduse lühiuudised Eesti riigivõlakirju saatis suur menu Välismaa Surve Trumpile suureneb mõlemalt poolt (12) Välismaa lühiuudised McCanni kadumisloo peamine kahtlusalune on sakslasest pedofiil Poola välisminister: piiride sulgemine oli vajalik (1) Arvamus Juhtkiri: eeskujulik Eesti võiks tegutseda palju suuremalt (6) Mart Raudsaar: kaheksa põlvkonna jagu kasvamist (9) VÄITLUS ⟩ Kas Eesti vajab kodanikupalka? (30) Andres Herkel: mille nimel protestime? (3) Enn Säde: «Ei mingit kiirrongi-monstrumit!» (3) Kultuur Julia Aug: Venemaa kasutab epideemiat isikuvabaduste hävitamiseks Sport Noorte rallisõitjate tulevik on hägune Spordi lühiuudised Uibo stardib omapärasel võistlusel Tallinn Tondilossid meelitavad lapsi ja kodutuid (2) Tartu Tartumaa maasikakasvatajate tööjõumure pole lahendust leidnud (24) Rannar Raba: ajuvabaduse puiestee (9) Küsitlus: mida arvate Autovabaduse puiestee loomisest juulikuuks? Vanemuise tänava remontija kõiki vigu ei tunnista Tartu lühiuudised Koroona suhtes testitud geenidoonorid on oodatud Eesti geenivaramu uude uuringusse Loodusesõbrad kogunevad maratonile Vallo Nuust juhib Pallast ja mootorratast Meelelahutus Koomiks Sudoku
Tartu
5. juuni 2020
2 min
President tunnustas Tartu Lotte lasteaeda Tartu lasteaia Lotte lapsed teavad, mis on kliimasoojenemine, kuidas sorteerida prügi ning kustutavad alati tule, kui kedagi ruumis pole. Samuti käsivad nad kodus vanematel hammaste harjamise ajal veekraani kinni keerata, sest nii on loodusele parem. Sellest, et Lotte lasteaia lapsed on keskkonnateadlikud ning õpetajad aitavad neil teadmisi keskkonnast omandada, annab tunnistust neile täna hommikul üle antud Rohelise kooli keskkonnamärgis Roheline lipp.
3 min
Rannar Raba: ajuvabaduse puiestee (9) Kindlasti neid leiab, aga hoobilt ei meenu mulle ühtegi teist võrreldava suurusega vana Euroopa linna, mille südames oleks jalakäijatele antud sama heldelt ruumi kui Tartus. Kui suudaks unustada, et meie kesklinna praegune nägu on sündinud suuresti sõjakoledustest, võiks isegi öelda, et meil on vedanud. Siin on kõvasti õhku ja rohelust, mille keskel kannatab korraldada üritusi, luua nii ajutisi kui jäävaid lahendusi vaba aja veetmiseks, olla ühtaegu sõbralik nii ettevõtjate kui kohalike elanike vastu, meelitada võrdväärselt nii noori kui vanu.
2 min
Vanemuise tänava remontija kõiki vigu ei tunnista Mai lõpuks pidi OÜ Asfaldigrupp kõrvaldama Vanemuise tänava praagi, eilse seisuga oli vaatepilt Vaksali ja Akadeemia tänava vahelisel lõigul mai algusega võrreldes parem, aga töö polnud siiski valmis. Vanemuise täna 10 000 ühikust ootab parandust 200. Endiselt ootavad täitmist mõned vuugivahed ja korrastamist kaevukaante ümbrus. Enamik vuugivahesid olid eilseks täidetud ning ka katkised kõnniteeplaadid välja vahetatud. Vanemuise tänava rekonstrueerimise esimese järgu lõpptähtaeg on 10. juuni ehk vähem kui nädala pärast.
4. juuni 2020
3. juuni 2020
2 min
Värvirõõmsas Pallases on ka must ja valge tuba Südalinnas Riia tänava ääres kõrguv Pallase hotell läks jaanuaris remonti, selge siht oli silme ees, et maamessiks peab valmis olema. Maamess jäi koroonakevade tõttu suisa ära, aga hotell on nüüd niipalju valmis, et kümmekond päeva tagasi tegi uksed lahti ja 62 värskendatud numbritoast 12 olid esmaspäeval ka välja antud. «See on ikka väga kasin. Päevad ei ole vennad, 12 on hetke tipp,» nentis hotellide Pallas, London ja Sophia juhataja Verni Loodmaa.
4 min
Ambitsioonika jalgrattatiimi eestvedaja Rene Mandri sõnul seisavad sõitjad suurte valikute ristteel Tänavu veebruaris loodi Eestis uus rahvusvaheline jalgrattatiim Tartu 2024/BalticChainCycling.com, mis seadis kindlaks eesmärgiks uute tippratturite kasvatamise. Selliste, kes konkureeriksid maailma tasemel. Rene Mandri juhitud tiimi kuuluvad Eestist U23 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustelt pronksi toonud Rait Ärm ning Markus Pajur, Henri Treimuth, Artjom Mirzojev, Gleb Karpenko ja Anton Litvintsev, lisaks soomlased Antti Jussi Juntunen ja Ukko Peltonen ning lätlased Kristers Ansons, Pauls Rubenis ja Daniels Kazis.
2. juuni 2020
4 min
Kuidas lapsed laulsid ennast ajalukku Eilne ja vahest ka tänane Tartu Postimees vahendanuks suure rõõmuga oma lugejaile sõnas ja pildis Luunja tänavust suursündmust, milles oli osaleda lubanud 2300 lauljat, suurem osa neist lapsed. Äsjasel nädalavahetusel oleks Luunja kultuuri- ja vabaajakeskuse taga selleks puhuks ehitatud laval ning pargis asuval vanal laululaval käinud 30. mail proovid ning 31. mail proovid ja keskuse taga laval peakontsert. Publikut oli kavandatud tuhandeid.
5. juuni 2020
16. mai 2020
2. juuni 2020
1. juuni 2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto