Sisukord
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (2) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda Börsidel käib veresaun «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (1) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (2) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku
Tartu
28. veebruar 2020
2 min
Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Mõnikord on säästmise juures kõige raskem alguse tegemine. Rahatargaks saamist on parim alustada selgete eesmärkide seadmisega. Mõtle läbi soovid ja vajadused ning kirjuta need üles. Eesmärkide sõnastamisel on tähtis, et need oleksid võimalikult konkreetsed, saavutatavad, isiklikult olulised, ajaliselt piiritletud ja mõõdetavad. Näiteks eesmärk «panen iga kuu alguses sada eurot kõrvale selleks, et koguda esimeseks juuniks viissada eurot, et minna perega Berliini» toimib kindlasti paremini kui «tahan säästa suvepuhkuseks».
27. veebruar 2020
2 min
KIRI: kuidas küll kaitsta oma vara? (1) Elan Annelinnas. Eelmise aasta jõululaupäeva hommikul läks mu abikaasa koeraga õue. Ta märkas, et meie auto kõik neli kummi olid läbi torgatud. Lähemal vaatlusel selgus, et see pole veel kõik. Keegi oli mingi terava asjaga käinud ümber auto ja tõmmanud sellele sügava kriimu peale. Kapotile olid mõnes kohas kriimud lausa plekini välja tõmmatud. Tagumine kojamees oli katki murtud ja peeglid tagurpidi väänatud. Tegin politseisse avalduse vandaalitsemise kohta.
26. veebruar 2020
7 min
Lemmit Kaplinski viib volinikud jooksuringile Läinud nädalal valis Tartu volikogu oma esimeheks sotsiaaldemokraat Lemmit Kaplinski (39), kes seni on tartlastele olnud tuntud kui trükimuuseumi eestvedaja. Eestvedaja rolli näeb ta endal ka uues ametis. Intervjuu hakatuseks tutvustas ta ideed, et kui volikogus tulevad arutusele detailplaneeringud, võiks avaliku liikumisürituse korras neist kohtadest läbi käia. «Aga kust sa teada saad, milline olukord päriselt on ja kuidas planeering elu muudab? Jooksmine on üks parimaid viise linna õhustikku tunnetada,» põhjendas ta. «Mina jookseks, kes tahab, võib tulla rattaga. Reporter võib ka kaasa joosta.»
25. veebruar 2020
21. veebruar 2020
2 min
Ringkonnakohus jättis Martin Halliku hiigelhüvitiseta (2) Tartu maakohus otsustas mullu septembris, et tööandja sundis Tartu ülikooli raamatukogu endise juhi Martin Halliku töölt lahkuma alusetult ja piisava ettehoiatuseta ning mõistis ülikoolilt Halliku kasuks välja kokku 90 568-eurose hüvitise ehk 30 568 eurot saamata jäänud töötasu ja 60 000 eurot mittevaralise kahju hüvitist. Tartu ülikool kaebas otsuse edasi ning eile langetas Tartu ringkonnakohus otsuse, millega rahuldas ülikooli apellatsioonkaebuse, ning selle otsusega jääb Hallik igasuguse hüvitiseta. Kuid juhtumile ei saa veel punkti panna.
20. veebruar 2020
2 min
Teatripublikut kimbutab parkimiskitsikus (2) Vanemuise tänaval mullu sügisel muutunud parkimiskorraldus nõuab teatrisse tulijailt kannatlikku meelt ning Tartu linna head tundmist. Eriti puudutab see neid, kes tulevad vaatama etendusi Vanemuise teatri väikeses majas, sest mõlemal pool Vanemuise tänavat on nüüd jalgrattateed. Parkimiskohti seal enam pole ega ka tule, samuti on parkimisega väga kitsas Vanemuise suure maja lähimas ümbruses. Probleemi ainus lahendus on kuni viieminutiline jalutuskäik.
31. jaanuar 2020
20. veebruar 2020
2 min
Mihkel Ellik: liikluspattudele peaks tõhusamalt vastu astuma Praegu räägitakse laialt ja palju sellest, mida ette võtta liiklushuligaanidega, alkoholijoobes sõitvate potentsiaalsete mõrtsukatega. Ühed riigiametnikud soovitavad suurendada trahve, teised pista rohkem ränki liikluseeskirja rikkujaid pokri. Mulle aga tundub, et probleemile lähenemine võiks märksa mitmekesisem olla. Riigikassat niimoodi trahvidega täita on muidugi kerge ja kasulik, aga vanglaid täita üpris kahjulik. Püütakse ju igal võimalikul juhul konge tühjendada.
19. veebruar 2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto