Sisukord
Postimees
20.01.2020
Tallinnas Kalamajas leiti uus kalmistu Eesti Tartu pikaaegne võimuliit tüürib lahutuse poole (10) Võimuliit ajab laste kodakondsuse asjas oma jonni (6) Minister Kiik jälle ministrite Helmete hambus (29) Majandus Eesti maksumaksja doteerib Hiina nänni tellimist (18) Laokil autoromud korjatakse kokku Välismaa Liibüa konflikt lööb suurriikide vahele lõhe (3) Moskva vähihaigla õudused iseloomustavad probleeme Vene tervishoius Taani maaväe ülem: saadame Eestis teisele poolele sõnumi valmisolekust (3) Arvamus Juhtkiri: sisseränne vs. väljaränne (6) Aleksei Lotman: Eesti riik vajab küpseid metsi ka 150-aastasena (15) Kalev Stoicescu: algas üleminek Putinilt Putinile Kaja Kallas: valitsuse punased jooned murrab koostöö riigikogus (10) Ahti Asmann: kas Eesti on valmis loobuma põlevkivist 125 miljoni euro eest? (2) Andi Hektor: nii nad tapsidki meie rahvuskultuuri (4) Meie Eesti Piret Järvela: kas eksam või eksamilaadne toode? Martin Ehala: avameelselt hindamisest Kaidi Kolsar: kui hinne sõltub hindajast Kultuur Paks Värdjas, kõrged kontsad ja rahvuskonservatism (1) Õnneauk vanadekodu seinas Puudulik katse portreteerida koreograafe Sport Kas Kalev/Cramo murrab nukra mustri? Ajalugu teinud McGregor noomis «eksperte» Mudast priiks ja pilk unistuse poole. On’s see reaalne? Haaland esimest, Haaland teist, Haaland kolmandat korda! Sildaru oodatud kuld, mis tuli arvatust napimalt (3) Tartu Müts-müts! veeres mürakas kivi ja prantsatas läbi kuuri katuse (2) Oravad lahendavad Tartu võimukriisi Selgusid Tartu uute aukodanike kandidaadid Kunstimuuseum kavandab Raadile skulptuuriparki Professor Peep Talving vaeb kliinikumi usalduskriisi ja pakub nõu, mida teha Artur Kuusi karikatuur: don Toots ja Sancho Panza Meelelahutus Koomiks Sudoku
Tartu
20. jaanuar 2020
17. jaanuar 2020
16. jaanuar 2020
15. jaanuar 2020
3 min
Vana külmarekord jääbki püsima Veebruaris 1940 Tallinnas Kiek in de Köki juures tehtud fotolt vaatab vastu talvemuinasjutt: puhas kohev lumi, päike ja härmas puud. Kuid mõni nädal varem oli ilm Eestis talvemuinasjutust väga kaugel. Ööl vastu 16. jaanuari sündis ilmselt Tartu iseseisvusaja külmarekord, mida Tartu ülikooli meteoroloogia observatooriumi kraadiklaas ei suutnud tuvastada, sest mõõteriista elavhõbe külmus ära, kirjutas 1940. aasta 17. jaanuari Postimees. Toona kehtis Eestis veel 1868. aastal Emajõelinnas mõõdetud külmarekord, –36,2 kraadi.
2 min
Siiri Laidla: kes sa oled, linnakirjanik? Tartu kirjanikel on põhjust uue aasta algul elevust tunda. Vähemasti neil kaheksal, kes end linnakirjaniku stipendiumi tarvis üles andsid. Varem on linnakirjaniku tiitlit kandnud Kristiina Ehin, Mika Keränen ja Vahur Afanasjev. Igati väärilised nii oma loomingu kui ka isiksuseomaduste poolest. Sest linnakirjaniku «amet» eeldab ühiskondlikku aktiivsust ja rahvusvahelist tuntust. Ei piisa sellest, kui kirjutada kaunis eesti keeles algupäraseid tekste, mida lugejad pikisilmi ootavad, sealhulgas soovitavalt ka Tartu-teemalisi.
14. jaanuar 2020
6. jaanuar 2020
14. jaanuar 2020
3 min
Lõuna-Eesti uhkeim mõisahäärber ähvardab lõplikult koost pudeneda Juba kolmveerand sajandit on möödas päevast, mil Raadi mõisa peahoone sai pommitabamuse ja süttis põlema. Otse Tartu linna piiril Raadi järve kaldapealsel paiknev häärber, mida on hinnatud Lõuna-Eesti mõisaarhitektuuri üheks silmapaistvaimaks näiteks, on sellest ajast seisnud varemeis. Suuremaid ja väiksemaid plaane on küll peetud, kuid teostunud pole neist midagi ning endiselt pole otsust, mida nüüd väga viletsas seisus varemetega teha.
2 min
Asta Jõgi: raha ja ausus On kõige väärikam ja üksteisest lugupidavam, kui nii pered kui ka erakondadesse kuuluvad inimesed suudaksid erimeelsused ja vastuolud lahendada omavahel, mitte ajakirjanduse vahendusel, ehkki meedia võib pealetungivalt aktiivne olla. Muidu võivad neist kasvada ületamatud lõhed. Keskerakonna Tartu piirkond pole seni soovinud Monica Ranna kohta sõna võtta, kuid enam pole võimalust soliidset vaikimist jätkata. Oma tegevusega on ta kahjustanud meie erakonna mainet.
3 min
Professor Margus Lember: konflikt häirib tööd ja mõjub juba patsientidele Eile otsustas Tartu ülikooli kliinikumi nõukogu, et jätkab koostööd juhatuse esimehe Priit Eelmäega. Nõukogu liikmed leidsid, et kuigi kliinikute juhid on Priit Eelmäed umbusaldanud, on neil siiski ühisosa karjäärimudeli loomises ja struktuurireformi elluviimises. Erimeelsused on nõukogu liikmete hinnangul olnud muudatuste tegemise viisides. Niisiis peaks nõukogu hinnangul koostöö olema võimalik.
2 min
Kliinikumi juht jätkab ametis ja muutused tulevad Tartu ülikooli kliinikumi seitsmeliikmeline nõukogu otsustas eile peetud koosolekul jätkata koostööd juhatuse esimehe Priit Eelmäega, kelle vastu esitasid läinud reedel umbusaldusavalduse kliinikumi 16 kliiniku juhid. Samuti jätkuvad kliinikumis kavandatavad muudatused: nõukogu leidis, et juhatusel ja kliinikute juhtidel on ühisosa karjäärimudeli ja struktuurireformi vajalikkuses ning erimeelsus on tekkinud muudatuste elluviimise viisides.
13. jaanuar 2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto