Sisukord
Postimees
02.04.2020
Ninad koos: ehitustöö iseloom ei võimalda hoida töömehi objektil üksteisest ohutus kauguses (15) Eesti Ärimees ajas annetamiseks välja kasti respiraatoreid (6) Foto ⟩ Eestisse teel olevad kaitse­vahendid pakiti lennukisse Mailis Reps: koolieksamite saatus on veel lahtine Teistmoodi leinaaeg ⟩ Kuidas kriisi ajal kadunukest matta? Kriisi lisaeelarve võib tuua kolme aktsiisi langetamise (7) Mööduja tegutsemine päästis veokijuhi hullemast Kevadekuulutajad olid kohal juba talvel Majandus Põllumehed jäävad hooajalise võõrtööjõuta (10) Aasia kiiret kriisist toibumist ei ennusta Toornaftaturul on tekkinud contango-efekt (1) Välismaa Stoltenberg: sellest ei tohi tulla julgeolekukriis (13) Eestlanna Jordaanias: ülikarmid piirangud tekitavad ärevust Maailm vastab kriisile tarvikute masstootmisega Arvamus Helir-Valdor Seeder: pommiaugust tulevikku vaadates (27) Andreas Kaju: kas pandeemia vastu aitab empaatia või ratsionaalsus? (15) Mart Raudsaar: igaühe panus loeb (6) Juhtkiri: piim on vastutus (2) Krismar Rosin: mentorid viivad kodust eesti keele üle ilma Kultuur Taaniel Raudsepp: kultuuri tugevus on valdkondlikus mitmekesisuses Barack Obama lemmiksari Tühjuse poeesia 1: Rein Raud Sport Koroonaviirusesse haigestunud vutilegend Paolo Maldini tunneb kergendust, et tema vanemad enam ei ela Reis Laulja Triin Lellep sattus Ameerika kõrbes salajase ufo-baasi piirile Maa Elu Atrias kraaditakse väravas kõiki tööletulijaid (1) Nädala mõte: nutikam võidab Kümned tuhanded Eesti tulbid rändavad kompostihunnikusse Türi lillelaada korraldajad tahtsid tänavu väga hea laada teha Inimesed kasutavad aega nutikalt: värvivad, tapeedivad ja vahetavad põrandaid Milliseid viiruseid kannavad meie nahkhiired? Pole uuritud (3) Põllutehnika varuosad ja rehvid võivad viirusest haavatud tarneahelatesse takerduda Ilmajutt: kummitav põuaoht Hommikusöögi vahelejätmine on suur viga (1) Kas rebasekarva tõmbunud elupuid saab veel päästa? Kaua sa seda rabarberikooki sööd ehk kuidas sündis Habaja veinimaja Tartu Talu e-pood töötab nagu jõuluajal Kallaste rahvas nõuab vene õppekeele asemele eesti keelt Piiritulp «Ainult Covid-19 patsientidele». Mis on selle taga? (3) Hooldustöötajate elektriautod hakkavad ära väsima Orientalist Märt Läänemets: bürokraatlik turumajanduslik ülikool ei ole koht, kus tahaksin töötada (10) Meelelahutus Koomiks Sudoku
Tartu
2. aprill 2020
1. aprill 2020
1 min
Vot elamegi nüüd rotiaastal Iga nali pole naljakas. Mõni on liiga labane, mõni ei sobi sellesse aega või kohta. Aga põhimõtteliselt ei ole asja, mille üle ei tohi üldse nalja teha. Eluterve suhtumine kulub alati ära, eriti keerulistel aegadel, mil on tarvis argimurede lahendamise kõrvalt ka külma pead säilitada. Ka siis, kui sinust mitte väga kaugel juhtuvad kurvad asjad. Tänase naljapäeva puhul valisid Tartu Postimehe toimetuse ajakirjanikud oma lugejatele näitamiseks välja mõned koroonateemalised meemid, mis neile viimastel nädalatel internetiavarustes surfates on enim meelde jäänud ja rõõmu pakkunud. Naerame ikka!
2 min
Vanemuise tänaval jätkub tööd suve lõpuni (2) Eilsest läks Tartu südalinnas liiklusele täiesti kinni Vanemuise tänava lõik Ülikooli ja Akadeemia tänava vahel, sest nii saab seal põhjalikku remonti teha kaks korda kiiremini kui osaliselt suletud tänaval. Ehitaja loal võivad seal sel kuul sõita vaid elanikud, prügiautod ja operatiivsõidukid. Taksopeatus Vanemuise mäel on suletud, Vanemuise tänava ülemisse parklasse sisse ja sealt välja sõit käib Kitsa tänava kaudu.
31. märts 2020
2 min
Erivajadustega laste õpe jätkub eriolukorras kui noateral Eriolukorras lasub emadel ja isadel lapse kodukooliõppe koorem. Kuidas saavad neis tingimustes hakkama aga erivajadustega õpilased? Pilt on tavapärasest väga erinev, igas koolis omamoodi ja paljuski käib noatera peal kõndimine, nentis haridus- ja teadusministeeriumis erikoolide tegevust koordineeriv Jürgen Rakaselg. On koole, kus erivajadustega lapsed on koduõppel, ja on koole, näiteks Kaagveres, kust ei saa lahkuda isegi eriolukorra ajal ning kus nüüd pinged üha kasvavad.
30. märts 2020
2. märts 2020
31. jaanuar 2020
30. märts 2020
27. märts 2020
2 min
Autode hooldus algab ja lõppeb desinfitseerimisega Silberauto Tartu esinduse hooldusnõunik Mati Margus pani eile hommikul, kui tööle jõudis, kõigepealt kätte kummikindad. Seejärel desinfitseeris ta hommikul hooldusesse toodud Mercedes-Benzi võtme ja auto ukselingid, kiletas kinni juhiistme ja puhastas rooli ning alles siis pani auto käima, et sellega töökotta hooldustöid tegema sõita. Pärast hooldustöid puhastasid tehnikud võtme, lingid ja rooli uuesti. Selline on eriolukorras autoteeninduste argipäev.
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto