Tartu
3. märts 2021
Supilinna tiigi puhastamine tuleb konnakoori taktikepi all Tähtvere spordipargi ja Emajõe vahel kihab elust Supilinna tiigina tuntud veekogu, kuid Supilinna selts on üles tõstnud teema, et veekogu on kinni kasvamas ja soojadel suvedel kaob veepind peaaegu ära. Nüüd on linnavalitsus nõuks võtnud koostada tiigi puhastamise projekt, kuid keerukust lisab, et töö käik ja tagajärg peab olema sobiv mitte üksi inimestele, vaid ka kahepaiksetele, kelle vääriselupaigaks on tiik nimetatud.
Elektriteater tähistab kümneaastaseks saamist remondiga ja ilma kinolisteta Veel kümme aastat tagasi tundsid paljud tartlased puudust sellisest kinost, kus linastuvates filmides ei ootaks ees tapmine ja tagaajamine, vaid leiduks kosutust hingele, vaimule ja teadmistele. Tartus ei olnud sellist kohta, kus oleks järjepidevalt näidatud filme, mille tegemisel ei ole sihikule võetud suure piletitulu teenimine. Üks sedamoodi puudust kannatajaid oli Andres Kauts, kes pani talve lõpul 2011 koos mõttekaaslastega käima nn arthouse-kino Athena keskuses.
2. märts 2021
Kümme Tartu maratonil osalenut nakatus koroonasse Esmaspäeval kella 14 seisuga oli teada, et 21. veebruaril Tartu maratoni 63 kilomeetri pikkusel distantsil osalenutest kümme on andnud positiivse koroonaproovi. Tartu maratoni meditsiinipealik Andras Laugamets selgitas, et sümptomid ilmnesid neil kümnel inimesel 48 tunni jooksul pärast maratonipäeva. Siiski meenutas üks positiivse koroonaproovi andnutest, et tundis end juba võistluspäeval veidi kehvasti, kuid palavikku siis veel ei olnud.
1. märts 2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto