Sisukord
Postimees
14.11.2019
Ministeerium kärpis vanglatest raamatukogud (3) Eesti Järviku uurimise komisjonil pole voli ministrit vastama sundida (21) Tiskre oja purre tõi pahameeletormi (1) Majandus Pensionireform toob kaasa ridamisi ohte (2) 100 Eesti suurimat ettevõtet: suurfirmasid tabas seisak Suurettevõtted ei suuda kasumit kasvatada Ericsson Eesti maht ja käive kahanevad Hoogsalt kasvav perefirma tõusis Eesti suurimaks maksumaksjaks Uustulnukad ei pruugi edetabelisse kauaks jääda Eestis eristub kolm konglomeraati Välismaa Postimees Brüsselis: Macroni kandidaati ootab europarlamendis tuline leil Oliver Ait: süsteemi säilitamine on Hiinale majandusest tähtsam Üleujutused Veneetsias võivad lüüa rekordi Arvamus Juhtkiri: kümme päeva pikendust Evelyn Kaldoja: aitab kodurahu, mitte verejanu (1) Allar Jõks: riik pühib käed puhtaks (2) Merle Jääger: jõulupühade prügijalajälg​ Ivan Makarov: siili ehmatamine pehme kehaosaga (2) Meie Eesti Minister Kiik paneks apteekrile ülesandeid juurde (1) Kadri Tammepuu: milline on apteegireformi hind Kultuur Kui juba keskpäeval hämardub Reis Üheksa rohelist tähelepanekut Ljubljanast Maa Elu Praegune ilm on taliviljale soodne Põllumajandusettevõtjad ei saa ilma võõrtöölisteta enam hakkama Nädala mõte: kartulite asemel päikesejaam? Tüli võib Leesi küla poeta jätta Eesti põllumeeste seas on levimas päikesejaamade ehitamise buum Ilmajutt: segadused aastaaegadega (2) Mida teha auklike ubadega? Maa Elu linnulood jõudsid kaante vahele Kirve suurim vaenlane on niiskus Niidulaik põllumaade vahel pole looduskaitsjate soovunelm, vaid praktiline vajadus Meelelahutus Koomiks Sudoku
Tartu
7. jaanuar 2019
6. jaanuar 2019
5. jaanuar 2019
4. jaanuar 2019
3. jaanuar 2019
2. jaanuar 2019
4 min
Mehemeele leidmise lahing Sada aastat tagasi valitses Eestimaal jõulude aegu samasugune talveilm nagu seekordsete pühade ajal: maad kattis kerge lumevaip ning külma oli mõni kraad. Kuid olud olid enam kui ärevad, sest juba kuu aega käisid Vabadussõja lahingud ning punaarmee kätte langes järjest Eesti linnu ja aleveid. Meie õnn hakkas pöörduma 1919. aasta alguses ning selles oli väga suur roll Jõgeva lähedal peetud Aidu lahingul, millele on Vabadussõja ajalookirjutuses pööratud teenimatult vähe tähelepanu.
31. detsember 2018
5 min
Enne uut aastat kuluvad marjaks ära tarkused kadakast, piparmündist ja pärnaõiest Eesti ravimtaimede uue raamatu kaant ehib kadakaoks kaht sorti marjadega. Kadakamarjad ei ole tegelikult marjad, vaid käbid, esimesel aastal rohelised, teisel aastal sinakasmustad. Ristimärgi tõttu nende viljade tipus peab vanarahvas kadakat maagiliseks taimeks, millest on abi 99 haiguse vastu. Kadakane kepp seinal hoiab eemal pahatahtlikke salajõude. Kadakasuitsu mõjul kaob ruumidest halb lõhn ja taanduvad kurjad vaimud.
7 min
Liia Hänni uusaastasoov: meil ei ole vaja hirme, meil ei ole vaja viha (20) Viimasel ajal teeb mind eriti murelikuks ühiskonnas kasvanud ebakindlus ja hirm Eesti tuleviku pärast, märkis astrofüüsik ja ekspoliitik Liia Hänni aastalõpuintervjuus. Sellest annavad märku viimaste kuude poliitilised arengud. Sisepoliitilised pinged on ülemäära kasvanud, üksteise süüdistamiseks ja sildistamiseks kasutatakse väga inetuid sõnu. «Kui nüüd näen, et me ei suuda üksteist enam rahulikult ära kuulata, siis see on minu jaoks ehmatav,» lisas ta. «See on halvim, mis ühe rahvaga võib juhtuda. Sellist olukorda Eesti vaenlased armastavadki, nii ei tohiks jätkata.»
30. detsember 2018
29. detsember 2018
3 min
Toidulisand ei ravi, kuid toetab südame tööd Tartu teaduspargis tegutseb juba 13 aastat teadus-arenduskeskus OÜ​ BioCC, mis töötab välja tervisele kasulikke piimhappebaktereid ehk probiootikume sisaldavaid funktsionaalseid toite ja toidulisandeid. Kuraditosina aasta jooksul on BioCC teadlased koostöös Tartu ülikooli asjatundjatega jõudnud nii kaugele, et kaks BioCC laborites valmistatud toidulisandit on nüüdseks Eesti apteekides käsimüügis ning lähikuudel lisanduvad neile veel kahte eri liiki piimhappebaktereid sisaldavad toidulisandid.
2 min
Torm Metall jõudis kümne aastaga kümne miljoni eurose käibeni Tartus Sepa tänaval tegutsev metallitööstus Torm Metall alustas tööd kümme aastat tagasi. Toona toimetasid Torm Metalli töömehed sajaruutmeetrisel tootmispinnal ning põhilise tootena valmisid kümblustünnide ahjud. Nüüdseks on Torm Metalli tootmine hõivanud julgelt üle poole Sepa 15 asuvast tootmishoonest ning laienenud ka põhitootmishoone kõrval asuvatesse hoonetesse. «Kokku on praegu meie kasutuses ligi 6800 ruutmeetrit pinda,» sõnas ettevõtte juhatuse liige Oskar Kilk.
6 min
Tulevased mehhatroonikud näevad õlletehases, mida nad päriselt oskama peavad Poisid on tublid, väga hästi said hakkama, kiitis A. Le Coqi õlletehase vanemautomaatik Jevgeni Kuznetsov tehase töökojas, kui sinised veepudelid mööda väikest liini korrapärases rivis oma lõpp-punkti jõudsid. Selle eksperimentaalliini olid oma kätega kokku pannud tosinkond Tartu kutsehariduskeskuse (TKHK) mehhatroonika eriala õpilast, kel lõpusirgele jõudmas tehases korraldatav õppemoodul. Just A. Le Coqi valis TKHK oma tänavuseks parimaks koostööpartneriks.
5 min
Üks neljast ükssarvikust: Playtech on oma sektoris kõige laiema haardega ettevõte maailmas Väikesest Tartust välja kasvanud Eesti suurima tarkvaraarendusettevõtte Playtech haare ulatub 26 riiki üle maailma. Ettevõtte esindused asuvad maailmas 19 paigas, selle tarkvara jookseb 70 saidil ning 25 000 virtuaalsel rakendusserveril. Ühes Playtechi süsteemis on keskmiselt korraga 200 000 sisse logitud kasutajat ning seal tehakse tipphetkel miljon toimingut minutis. Playtechi platvormil mängitakse 15 miljardit mängu kuus. Need arvud avaldavad muljet.
28. detsember 2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto