Sisukord
Postimees
03.08.2020
RMK jätab kultuurimälestised lagunema (11) Eesti Eesti lühiuudised Vabanki koroonakolle paisub jõudsalt (5) Pinge välisteenistuses kasvas veelgi (13) Majandus Majanduse lühiuudised Juunis tööstuse langus pidurdus Pandimajad: eks ikka käib ärimehi, kes löövad pool kilo kulda letti Riik ei tõmba libamaaklereid liistule Soomlased ei saa aru, millest minister Aab räägib (4) Välismaa Austraalia osariik kehtestas katastroofiolukorra Habarovski toetusprotestidel vahistati kümneid inimesi (1) KOHALIK VAADE ⟩ Koroonamure on nihkunud Itaalialt Hispaaniale Hongkongi koolid kardavad tsensuuri Arvamus Juhtkiri: tõde ja õigus RMK moodi (9) Kommentaar ⟩ Olesja Lagašina: viimase hetkeni vaba (2) Eerik-Niiles Kross: krüptoäpardus siseministeeriumis (2) Varro Vooglaid: kodanikuühiskonna illusioon ja õigusriigi paroodia (16) Andrus Karnau: rahapesutrahvi raasukesed (4) Riina Sikkut: härra Lotman, ärge pange mulle sõnu suhu! (4) Urmas Nemvalts: päeva karikatuur Kultuur Milleks šamaanile wifi või transistorraadio? Arvustus ⟩ Inimlik põhjamaine komöödia Sport Andrea Adamo Tänaku ande avastamisest, Einsteinist ja Idamaa tarkustest Hamilton sai kodurajal karjääri pööraseima võidu VIDEO ⟩ Magnus Kirdi kibe konkurent andis Soomes tormihoiatuse, edu valem tundub uskumatu Treier, Drell ja teised Itaalia liiga korvpallurid alustavad hooaega väga karmide reeglitega Teooria: Hamiltoni ja Bottase ootamatus rehvipurunemises oli süüdi Räikköneni lagunenud vormel Tartu Düstoopia või ennustus? Politsei ei hoiata linnas mobiilse kiiruskaamera eest (1) Tartu lühiuudised Kliinikumi töötajate nakatumine tõi piirangud Ultrasportlane Rait Ratasepp jooksis 20 maratoni 20 päevaga Video ⟩ Eksperiment. Jänese matkaraja läbib rõõmuga algusest lõpuni vaid fanaatik (1) Koolikokk läks pensionile rõõmu ja pisaratega Karlovlased võtsid lugude rääkimiseks üksteisele sappa Parameedikud selgitasid välja meistrid kuuli- ja kirvehaavade ravitsemises Olev Subbi maalis ideaalmaailma (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku
Arter
1. august 2020
2 min
ROKi presidendi ootamatu kõne Tallinnas 1980. aasta Moskva olümpiamängude Tallinna purjeregati lõputseremoonial esines 40 aastat tagasi 30. juuli keskpäeval Pirita purjespordikeskuses lühikese kõnega rahvusvahelise olümpiakomitee president, iirlasest lord Michael Morris Killanin (1914–1999). Enne seda autasustas ROKi president olümpiavõitjaid. Tema tulek Eesti NSV pealinna selgus üsna viimasel hetkel: Killanin oli küll soovinud tulla 20. juulil regati ava­tseremooniale, kuid kartis, et mängude NSV Liidus korraldamisega seotud poliitilised pinged ei luba tal Moskvast lahkuda.
31. juuli 2020
Suur lugu
4 min
Eesti kultuuritegelased õnnitlevad juubilar Olav Ehalat: ta on harukordne, soe ja andekas inimene Täna tähistab palavalt armastatud helilooja Olav Ehala oma 70. sünnipäeva. Arter võttis selle puhul ühendust viie inimesega, kes on ühel või teisel moel maestroga või tema loominguga kokku puutunud. Kõik viis iseloomustasid Ehalat justkui kokkulepitult väga sooja, naeruhimulise ja suurepärase huumorimeelega professionaalse kuulajana, kelles ei peitu kübetki kiuslikkust.
28. juuli 2020
25. juuli 2020
24. juuli 2020
18. juuli 2020
6 min
Pealetükkimatu poeet bassi tagant Kas Kostja Tsõbulevskit tunnete? Aga Vaiko Eplikut ja Eliiti, Gram-of-Funi või Levskit? Isegi kui Tsõbulevski nimi või nägu kõigile veel tuttavad ette ei tule, on tema meisterlikud bassikäigud ja omapärane hääl raadiokuulajatele kindlasti kunagi kõrva jäänud. Loetletud bändid moodustavad ju vaid osa toimeka muusiku kirevast loometeest. Ometi ei tiku ta leheveergudele või telepilti staaritsema. Arvestades, et Levski uus album hakkab juba silmapiiril terendama, on viimane aeg Tsõbulevski kuulajatega tuttavaks teha. Arter paotab ukse seni tundmatu suuruse ellu ja loomingusse.
3 min
Lipuheiskaja kaks napikat (1) Läks üle noatera. 6. juuli 1980. Tallinnas lõppes üldlaulupidu. Segakoor oli laulnud «Oodi Leninile» ja ühendkoorid kandnud ette Eugen Kapi pala «Lenini partei», Erni Hiire sõnadele. Kuid peo finaalis kõlasid Miina Härma «Ei saa mitte vaiki olla» ja Gustav Ernesaksa «Mu isamaa on minu arm», samuti Ernesaksa «Hakkame, mehed, minema». Mehed hakkasid minema. Noored mehed. Nende seas samal kevadel Tallinna 1. keskkooli prantsuse keele eriklassi lõpetanud Tõnis Lukas. Praegune kultuuriminister
17. juuli 2020
12. juuli 2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto