Elustiil
26. oktoober 2021
Peeter Rebane: «Ma nutsin, kui seda lugu lugesin. Tundsin, et lihtsalt pean sellest filmi tegema!» (73) See Peeter Rebane, kes saabub meie kohtumisele lihtsas valges T-särgis, tuulest sasitud juustega, aval naeratus näol, on justkui kunagise kristalliseerunud versioon. Ta on sama tulihingeline ja kirglik, kuid varasemast oluliselt sallivam. «Kunagi võitlesin vihaselt kooseluseaduse eest, nüüd ei võitle ma enam millegi eest. Olen aru saanud, mis edasi viib – see on mõistmine, mitte vastandumine.»
23. oktoober 2021
Mida teha, kui mees ei taha pärast pikka kooselu endiselt last saada? Suhet on olnud juba viie aasta jagu ja vanus on selline, et oleks aeg saada järelkasvu. Mees aga ütleb, et praegu on nii ebakindlad ajad, et veel pole õige aeg. Võimegi jääda kriisi lõppu ootama! Saaksime ka kolmeliikmelise perena kenasti hakkama, isegi kui majanduslikult ei õilmitse. Arvan, et ta kardab eluaegset vastutust ja enda vajaduste teiseks panemist. Spordivõistlustest ilma jäämist. Kuidas saaksin kutsuda mehe täiskasvanu ridadesse üle? Naine, 34
SINNA JA TAGASI ⟩ Viis küsimust Läti kriisi kohta Lõppev nädal tõi Läänemere piirkonna turismindusse kaks vastuolulist sündmust: SAS, Norwegian, Widerøe ja pisike Norra odavlennufirma Flyr teatasid, et lendudel Skandinaavia sees pole näomaskide kandmine 18. oktoobrist enam kohustuslik. Seevastu Läti, kus koroonaga haiglasse sattunute arv läheneb märtsikuu tasemele ning prognoosid vähese vaktsineerituse tõttu sünged, kehtestati jaanuarini kestev eriolukord. Kuidas mõjutab lõunanaabrite kriis reisimist läbi Läti, mida paljud eestimaalased on Riia lennujaama kaudu harjunud tegema?
MEELELAHUTUS ⟩ TikTok teeb su korraga rikkaks ja vaeseks Kui kellelgi on peres nullindatel sündinud noored, siis võib neid näha telefoni ees veidraid tantsuliigutusi sooritamas. Tihtilugu jäävad nad vetsu kauemaks istuma ja itsitavad seal telefoni vaadates omaette. On kohatud ka täiskasvanuid, kes telefoni hoides pöidla kiirust arendavad ja naerupahvakuid kuuldavale toovad. Neid kõiki ühendab sotsiaalmeediaplatvormi TikToki jälgimine ja jäljendamine, mis ilmselt keskendumisele, üldisele ajutegevusele ega intelligentsusele hästi ei mõju, aga pääsu pole sellest enam kuskile. Uue aja suunamudijad tegutsevad TikTokis ja kuulsamate rikkus küündib miljonitesse dollaritesse.
22. oktoober 2021
16. oktoober 2021
Mida teha, kui lähedasel tundub olevat rahamurede tõttu depressioon? Koroonapandeemia mõjutas meie pere sissetulekuid rängalt. Kõige rohkem meelehärmi on see valmistanud mehele, kes peab end vastutavaks rahaküsimustes. Ma ei näe temas enam endist rõõmu ega entusiasmi ning mõnikord ärritub ta tühiste asjade peale – ta on kurnatud argistest heitlustest ja vist ka enda mõtetest. Üritan küll toeks olla ja kinnitan, et raha pole esmatähtis, aga see ei paranda ta meeleolu. Kas tal võib olla depressioon ja mida peaks ette võtma endisse rõõmsamasse ellu naasmiseks? Murelik naine
nädala kodu ⟩ Ilu loomise otsinguid kroonib jagamisrõõm Suvine küllus muutub sügise süvenedes igatsevaks ja meie meel hakkab otsima palju peenemaid jooni, üksikuid detaile. «Nüüd rändavad ruumidesse vahva kujuga oksad. Üks kibuvitsamarju ja okkaid täis kaardus oks ilmestab interjööri, loob meeleolu ja kannab endas talvega kaasnevas uinumises elu edasikestvuse sõnumit,» ütleb firmade Pulmalill ja Artfield florist Anu Uibo, lisades, et ilu leiame kõikjalt: näiteks imeilusaid kuivanud oblikaõisi võib üles korjata nii pargiservast, rannaalalt kui kraavikaldalt.
15. oktoober 2021
10. oktoober 2021
9. oktoober 2021
8. oktoober 2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto