Sisukord
Postimees
14.11.2019
Ministeerium kärpis vanglatest raamatukogud (1) Eesti Järviku uurimise komisjonil pole voli ministrit vastama sundida (17) Tiskre oja purre tõi pahameeletormi (1) Majandus Pensionireform toob kaasa ridamisi ohte (2) 100 Eesti suurimat ettevõtet: suurfirmasid tabas seisak Suurettevõtted ei suuda kasumit kasvatada Ericsson Eesti maht ja käive kahanevad Hoogsalt kasvav perefirma tõusis Eesti suurimaks maksumaksjaks Uustulnukad ei pruugi edetabelisse kauaks jääda Eestis eristub kolm konglomeraati Välismaa Postimees Brüsselis: Macroni kandidaati ootab europarlamendis tuline leil Oliver Ait: süsteemi säilitamine on Hiinale majandusest tähtsam Üleujutused Veneetsias võivad lüüa rekordi Arvamus Juhtkiri: kümme päeva pikendust Evelyn Kaldoja: aitab kodurahu, mitte verejanu Allar Jõks: riik pühib käed puhtaks (1) Merle Jääger: jõulupühade prügijalajälg​ Ivan Makarov: siili ehmatamine pehme kehaosaga (2) Meie Eesti Minister Kiik paneks apteekrile ülesandeid juurde Kadri Tammepuu: milline on apteegireformi hind Kultuur Kui juba keskpäeval hämardub Reis Üheksa rohelist tähelepanekut Ljubljanast Maa Elu Praegune ilm on taliviljale soodne Põllumajandusettevõtjad ei saa ilma võõrtöölisteta enam hakkama Nädala mõte: kartulite asemel päikesejaam? Tüli võib Leesi küla poeta jätta Eesti põllumeeste seas on levimas päikesejaamade ehitamise buum Ilmajutt: segadused aastaaegadega (2) Mida teha auklike ubadega? Maa Elu linnulood jõudsid kaante vahele Kirve suurim vaenlane on niiskus Niidulaik põllumaade vahel pole looduskaitsjate soovunelm, vaid praktiline vajadus Meelelahutus Koomiks Sudoku
Arter
21. detsember 2018
19. detsember 2018
18. detsember 2018
17. detsember 2018
15. detsember 2018
14. detsember 2018
3 min
Jüri Kolk: ei ole lihtne olla maailmanaba Kaks aastat tagasi kirjutasin Sirpi kolumni meeste hüsteeriast. Ma olen sõna etümoloogiaga kursis, tean, et «hystera» käib emaka kohta, ja et vanasti seostatigi hüsteeriat emakatalitluse häiretega – tähendab, hüsteeria arvati esinevat ainult naistel. See suhtumine pole siiani kadunud, sestap teatasingi, et ka mehed võivad hüsteeritseda, ja teevadki seda alatasa – ning ennäe, kohe plõksataski mulle postkasti kiri ühelt onklilt, kes muretses, et kas mul ikka oli vaja tema kohta artiklit kirjutada.
9. detsember 2018
8. detsember 2018
7. detsember 2018
5. detsember 2018
30. november 2018
2 min
Justin Petrone: sõnagi lausumata (2) Kohvikust koju minnes otsustasin vanalinnas otseteed kasutada. Seal on väike parkimiseks mõeldud hoovitee – just selline koht, mille kirjeldus kõlab palju põnevamalt, kui paik ise tegelikult väärt on. Mõned hüljatud pesunöörid, mõned lagunenud, grafitiga kaetud garaažid. Aasia restorani kõrval seisab tuttavlik kuju, nepallasest kokk oma eksootilise peakattega, pahvides sigaretti ja põrnitsedes telefoni. Siis tegin peatuse juuksuri akna taga. Seal istus mõnusalt tahapoole nõjatudes toolil peegli ees blond naine, kellel värviti juukseid. Ta libistas sõrmedega üle oma nutiseadme ja ka otse tema taga seisva brüneti juuksuri silmad olid samale ekraanile kinnistunud. Nad olid teineteisele nii lähedal ja samal ajal ometi nii kaugel.
9 min
Soome filmistaar Peter Franzén: «Kasuisa viskas meid karistuseks paljajalu õue. Külma oli 30 kraadi.» (2) Peter Franzén on üks läbi aegade suuremaid Soome filmitähti, keda teab ja tunnustab ka Hollywood. Samas on ta koduvägivalla ohvrist väike poiss, kes pidžaama väel lumme visatuna pidi võitlema ellujäämise eest. Leedu-USA värskes filmis «Tuhk lumel» kehastab mees sadistlikku NKVD komandöri, kellele julmus mõnu pakub. Vägivalla võim seisneb sageli selles, et inimesed kardavad ja eelistavad sellest vaikida. Kuid meie räägime täna just vägivallast.
27. november 2018
26. november 2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto